Nuo 2021 m. gegužės 1 d.Lietuvoje įsigaliojo privalomas gyvūnų čipavimas – šunų, kačių ir šeškų ženklinimas mikroschemomis ir jų registravimas Gyvūnų augintinių registre.
Šunys, šeškai ir katės yra ženklinami siekiant užtikrinti jų gerovę. Taip pat gyvūnai, keliaujantys į užsienį, privalo turėti mikroschemą, kuri padeda identifikuoti augintinį ir europinį augintinio pasą.
Žmonės, neseniai įsigiję savo pirmąjį augintinį, gali nežinoti daug apie šią procedūrą, todėl dažnai kyla klausimas, kas yra gyvunų čipavimas ir registracija, kam jis aktualus.
Turinio rodyklė
Ką reikia žinoti prieš gyvūnų čipavimą?
Mikročipas reikalingas katėms, šunims ir šeškams, o į Lietuvą atvežti gyvūnai turi būti įregistruoti per 14 dienų nuo atvykimo į šalį.
Gyvūnų čipavimo didžiausias privalumas, kad jie padeda patvirtinti augintinių tapatybę, o registracija gyvūnų augintinių registre užtikrina, kad Jūsų augintinio negalėtų nusisavinti svetimi asmenys.
Jeigu gyvūnas ženklinamas po 2016 metų pradžios, jį reikia įregistruoti Gyvūnų augintinių registre ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas po čipo implantacijos. Šią procedūrą galima atlikti apsilankant veterinarijos klinikoje.
Atvykdami atlikti mikročipo implantacijos ir registracijos, šeimininkai turėtų turėti dokumentus, tokius kaip
- Pirkimo ar perdavimo sutartis
- Jeigu augintinis veislinis – kilmės dokumentus
- Taip pat savo paties asmens dokumentą.
Ar čipavimas yra skausmingas?
Šeimininkai, mylintys savo augintinius, dažnai nerimauja, ar gyvūno čipavimas yra neskausmingas.
Procedūra yra saugi ir nesukelia didelio diskomforto – ji primena skiepą, nes mikroschema įvedama injekcijos būdu.
- Veterinarai implantuoja mikroschemą šunims ir katėms po oda, dažniausiai tarp menčių ant nugaros vidurio linijos.
- Kai kur Europoje gyvūnai kartais gauna implantą į kairę kaklo pusę.
- Standartinės augintinių mikroschemos paprastai yra 11–13 mm ilgio (maždaug 1⁄2 colio) ir 2 mm skersmens.
Suvedus mikroschemos numerį į gyvūnų registrą, jame saugoma svarbi informacija apie gyvūną, tokia kaip lytis, veislė, amžius, taip pat šeimininko vardas, pavardė, adresas ir telefono numeris.
Elektromagnetinių bangų poveikio baimės yra nepagrįstos, nes čipas yra deaktyvuotas. Taip pat svarbu paminėti, kad augintinio čipas neveikia kaip GPS ir negali nustatyti gyvūno lokacijos.
Šunų, šeškų ir kačių čipavimo kaina
Klientai dažnai klausia, kiek kainuoja mikročipas šunims ir katėms, taip pat ar registracija yra mokama.
Mikročipo implantacija ir registracija, atliekama mūsų veterinarų, bus greita ir efektyvi. Jūs būsite užtikrinti, kad procedūra atlikta kokybiškai ir be papildomų rūpesčių.
Čipavimo kaina, atsižvelgiant į jūsų augintinio rūšį, nesikeičia. Kainą galite pasitikslinti susisiekę su mūsų veterinarijos specialistais, paminėkite, kad domina gyvūnų ženklinimas. Mikročipas yra investicija į jūsų augintinio saugumą ir gerovę, padedanti lengvai identifikuoti pasimetusius gyvūnus ir sugrąžinti juos namo.