Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Katės užmigdymas eutanazija

Katės užmigdymas arba kitaip katės eutanazija – tai vienas bene sunkiausių sprendimų kiekvieno augintinio šeimininkui. Tai humaniškas ir visai neskausmingas būdas atsisveikinti su mylimu augintiniu ir palengvinti jo gyvenimą, jei jis ar ji kenčia nuo nepagydomos ligos ar traumos.

Kada galima užmigdyti katiną?

Veterinarijos gydytojai dažniausiai katino eutanaziją siūlo šeimininkams, kai katinui nebėra tinkamo gydymo, jis yra senyvo amžiaus, serga sunkia ir nepagydoma, su gyvybe nesuderinama liga ar patyrė sunkią traumą.

Katino užmigdymas turi būti gerai apgalvotas sprendimas, tačiau jis būna neišvengiamas jeigu gyvūnas patiria kančias ar agoniją. Veterinarijos gydytojas kiekvieną situaciją vertina atsakingai, pataria ir supažindina šeimininkus su visais galimais gydymo metodais ir procedūrų atlikimo seka.

Katės eutanazija yra atliekama tada kai gyvūnas yra sunkiai ar nepagydomai sergantis, sužalotas ir jam tai kelia didelias fizines kančias.

katės užmigdymas

Ar galima užmigdyti sveiką katę?

Užmigdyti sveikos katės negalima. Pagal gyvūnų gerovės įstatymus migdyti galima tik sunkia ir nepagydomai sergančias kates ir agresyves kates, kurios kelia pavojų tiek sau, tiek aplinkai.

Taip pat katės eutanazija gali būti taikoma katėms, kurios yra sunkių ir nepagydomų infekcinių ligų nešiotojos, kelia pavojų sveikoms katėms ar net žmonėms.

Kaip vyksta katės eutanazija?

Pats katės užmigdymas yra gana paprasta ir neskausminga procedūra augintiniui. Dažniausiai ji yra atliekama dvejais etapais:

  1. Visų pirma katinui būna suleidžiami vaistai nusiraminimui. Šis etapas įvertinus visas aplinkybes, gyvūno bendrą blogą savijautą gali būti praleidžiamas, jei taip nusprendė veterinarijos gydytojas.
  2. Vėliau, antruoju etapu jau yra suleidžiama  vaistai (dažniausiai pentobarbitalio), kurie dar labiau apsvaigina gyvūną, sustabdo jo kvėpavimą bei širdies darbą.

Gyvūnui mirštant, jo kūnas gali trūkčioti, padaryti paskutinį atokvėpį ar net gali išsiskirti šlapimas ar išmatos. Tai visiškai normalu ir įprasta, tačiau yra pastebėta, jog naudojant raminamuosius, taip nutinka rečiau.

Nors šis procesas šeimininkams gali skambėti gan nemaloniai, tačiau užtikriname, kad tai gyvūnui nesuteikia jokio skausmo ar diskomforto. Kaip tik dažniausia tai palengvina augintinio likimą, jei jis ilgą laiką sirgo sunkia ir nepagydoma liga, jautė kančias.

Katės eutanazijos kaina

Katino užmigdymo kaina dažniausiai priklauso nuo augintinio svorio bei suvartotų vaistų kiekio. Taip pat katino užmigdymo kaina gali keistis dėl norimo atsisveikinimo būdo – gyvūno kūno palikimo klinikoje, laidojimo arba kremavimo. Susisiekite su mūsų specialistais, kurie pakonsultuos ir pateiks tikslesnę kainą.

Katės eutanazija namuose

Veterinarijos klinika Begemotas ir joje dirbantys specialistai visada nori pasirūpinti kuo mažesniu Jūsų mylimojo keturkojo augintinio ramybe bei sumažinti patiriamą stresą. Dėl šių priežasčių katino eutanazijos procedūrą galime atlikti ir atvykę į namus.

Atvykęs veterinarijos gydytojas supažindins katės šeimininką su procedūros eiga, galimais šalutiniais efektais, užtikrins humanišką sergančio katino kančių nutraukimą jam nesukeliant papildomo streso jo namuose.

katės eutanazija

Katino kremavimas

Susitaikyti su netektimi reikia laiko, tačiau labai svarbu suprasti, jog niekas nėra kaltas dėl katės mirties – katino užmigdymas atliekamas tik tam, kad būtų galima apsaugoti augintinį nuo didesnių kančių. Visiškai suprantama ir normalu, kad atsisveikindami su savo mylimu gyvūnu, jaučiate skausmą, liūdesį, vienatvę bei kitas nemalonias emocijas. Gerbiant šeimininko norus, galime pasiūlyti kelis atsisveikinimo būdus – katės laidojimą arba katės kremavimą.

Katino krevimavimas yra mirusio katino kūnelio pavertimas pelenais. Jei nusprendėte kremuoti katiną – už papildomą mokestį Begemoto veterinarijos klinika gali pasirūpinti ir Jūsų augintinio kremavimu, po kurio katino ar katės kūnelio palaikai yra grąžinami pasirinktoje urnoje, su visais kremavimo dokumentais. Kremavimo paslaugą siūome kartu su savo partneriais („Augintinių krematoriumas“ Tauragėje).

Katės kremavimo kaina priklauso nuo jūsų  šuns svorio, norimos urnos.

Kačių eutanazija ir kremavimas veterinarijos centre “Begemotas”

Begemotos vetrinarinės medicinos centras pasirengęs padėti visais augintinio gyvenimo periodais. Mes čia, nes mums rūpi Jūsų augintinio sveikata ir gera gyvenimo kokybė. Begemoto veterinarijos klinikoje dirba tik savo darbą gerbiantys ir mylintis srities profesionalai. Plačiausias teikiamų paslaugų bei tyrimų spektras užtikrina kokybišką bei tikslingą augintinio gydymą jam sunegalavus.