Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Šuns užmigdymas eutanazija

Mylimo keturkojo šuns užmigdymas – tai sunkiausias sprendimas šuns šeimininkui. Tačiau, reikėtų nepamiršti, kad tai dažniausiai žmogiškiausias sprendimas, kurį gali priimti šeimininkas jei gyvūnas serga nepagydoma liga ar patiria kančias.

Kada galima užmigdyti šunį?

Šunis gali būti eutanazuojami, kai:

  • veterinarijos gydytojas juos kliniškai ištiria ir nustato, kad gyvūnas serga nepagydoma liga, sunkių traumų atvejais;
  • šuo yra agresyvus, kelia pavojų kitiems gyvūnams, žmonėms;
  • atsižvelgus į gyvūnų globos namų nuostatus ir atsakingajam asmeniui nusprendus, jei gyvūno neįmanoma adaptuoti ar grąžinti laikytojui.

Norint suprasti, kada visgi galimas šuns užmigdymas, rekomenduojama pasitarti su veterinarijos gydytoju. Veterinarijos gydytojas visad įvertinęs šuns būklę pasiūlys geriausią būdą, kaip galima jam padėti kovoti su nepagydoma liga.

šuns užmigdymas

Ar galima užmigdyti sveiką šunį?

Jei šuo neserga nepagydoma liga, nėra patyręs sunkių traumų, nėra agresyvus ir nekelia pavojaus sau ir aplinkai – šuns migdyti negalima. Dėl kiekvieno norimo užmigdyti gyvūno šeimininkai turi pateikti raštinį sutikimą, tačiau galutinį sprendimą dėl gyvūno eutanazavimo priima veterinarijos gydytojas

Agresyvaus šuns užmigdymas

Sulaukus tokio pobūdžio klausimų siūlome susisiekti su atitinkamais asmenimis dėl šuns auklėjimo spragų, įsitikinti, kad gyvūnas laikomas nepažeidžiant gyvūnų gerovės įstatymo. Jei šuo sveikas, bet agresyvus, patariame pabandyti taisyti gyvūno elgesį su dresavimo mokyklų specialistais ir tik tada, kai specialistai įvertina, kad  pagalbos nėra, o šuo yra pavojingas tiek aplinkai, tiek pats sau, galvoti apie agresyvaus šuns užmigdymą.

Kaip vyksta šuns eutanazija?

Šuns užmigdymas yra neskausminga procedūra. Pasirašius sutikimo formą, prie šuns savininko yra suleidžiami vaistai, kurie sukelia bendrąją nejautrą (anesteziją). Suveikus anestetikams, šuniui būna suleidžiami vaistai, kurie veikia jo kvėpavimą bei širdies veiklą, ji sustoja. Dažniausiai šuns užmigdymui naudojami pentobarbitalio vaistai.

Eutanazijos metu gyvūnas gali sujudėti, jam išsiskirti seilės, šlapimas ar išmatos. Tai nėra skausmo ženklai. Tai normalūs veiksmai, pilnai atsipalaidavus visiems kūno raumenims. Išsigąsti nereikėtų. Eutanazija šunims yra neskausminga procedūra, kurios metu šuo tiesiog užmiega.

Šuns užmigdymas namuose

Begemoto veterinarijos klinika norėdami užtikrinti ramų atsisveikinimą su savo keturkoju šeimos nariu gali atvykti į Jūsų namus. Atvykęs veterinarijos gydytoja suteiks šeimininkui visą reikiamą informaciją apie procedūrą, užtikrins humanišką sergančio šuns kančių nutraukimą jam taip gerai pažįstamoje aplinkoje – namuose.

suns užmigdymas namuose

Šuns eutanazijos kaina

Šuns užmigdymo kaina svyruoja dėl augintinio svorio, sunaudotų vaistų kiekio. Kviečiame pasikonsultuoti su mūsų specialistais, kad galėtų tiksliai nustatyti jūsų šuns eutanazijos kainą.

Šuns kremavimas ir kaina

Kiekvieno šuns šeimininko sprendimas kaip elgtis su šuns palaikais po užmigdymo yra skirtingi. Vieno pasiimti keturkojį su savimi ir laidoti, kito – paliekti klinikoje. Begemoto veterinarijos klinikoje siūlome gyvūno kremavimo paslaugą.

Šuns kremavimas – tai šuns kūno pavertimas pelenais. Kremavimo paslaugą siūome kartu su savo partneriais („Augintinių krematoriumas“ Tauragėje). Jei nusprendėte kremuoti šunį – viskuo pasirūpins Begemoto klinikos darbuotojai. Jei nuspręsite savo augintinio pelenus pasiimti, jie bus jums atiduoti pasirinktoje urnoje su visais kremavimo dokumentais.

Šunų kremavimo kaina priklauso nuo jūsų šuns svorio, norimos urnos.

Šunų eutanazija ir kremavimas veterinarijos centre “Begemotas”

Begemoto veterinarinės medicinos centras – tai veterinarijos klinika, kurioje visada užjaus, paguos ir padės priimti svarbiausius ir geriausius sprendimus, kurie susiję su Jūsų augintinio sveikata. Veterinarijos gydytojų profesionalumas, platus paslaugų spektras padės aiškiai ir greitai nustatyti ligos priežastis bei galimus gydymo metodus. Visada stengiames užmegzti stiprų ryšį su šeimininku ir keturkoju, kad visi jaustūsi saugūs ir ramūs.