Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Kačių skiepai ir vakcinacija

Kačių skiepai (arba vakcinacija) yra pagrindinė profilaktinė priemonė užtikrinanti gerą katino sveikatą. Kačių vakcinacija apsaugo nuo infekcinių susirgimų bei stiprina imunitetą. Taip pat apsaugo mylimus augintinius nuo mirtini galinčių pasibaigti ligų.

Kodėl skiepai katėms yra reikalingi?

Mūsų veterinarinės medicinos centro Begemotas specialistų manymu, katėms skiepai būtini ne tik keliaujant po pasaulį, bet ypač jei katinai eina į lauką.

Svarbu paminėti, kad kačių vakcinacija gali apsaugoti ir patį šeimininką. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad kačių skiepijimas apsaugo kas nuo sunkiai ir brangiai gydomų ligų, tada paprasti skiepai katėms padės apsaugoti šeimininkų nervinę sistemą ir finansus.

kačių skiepai

Nuo kokių ligų apsaugo vakcinos katinams?

Katinų vakcinos gali būti skirstomos pagrindines ir papildomas. Pagrindiniai skiepai katėms yra nuo kačių maro (kačių panleukopenija), pasiutligės, virusinio rinotracheito ir kalicivirozės.

Papildomi skiepai katėms dažniausiai naudojami jei katės auginamos veislyne, prieglaudose arba dažnai dalyvauja kačių parodose. Papildomi skiepais katinams laikomi šie skiepai: nuo leukemijos, chlamidiozės, bordateliozės bei kitų katėms būdingų infekcinių ligų.

Kačių privalomi skiepai

Kačių skiepai nuo pasiutligės katėms kaip ir šunims yra privalomi pagal LR įstatymus. Laikantis mūsų veterinarijos klinikos gydytojų rekomendacijų pagrindiniais skiepais vakcinuoti savo kates yra būtina, nepriklausomai nuo to, ar jos gyvena tik namuose, ar mėgsta būti ir lauke. 

Kada geriausia skiepyti kates ar kačiukus? Skiepų kalendorius

Vakcinos katėms yra rekomenduojamos 8 ir 12 savaičių amžiaus:

  • 8 savaičių kačiukai skiepijami nuo virusinių ligų
  • 12 savaičių kačiukai skiepijami nuo virusinių ligų bei pasiutligės

Paskiepijus kates dar labai jaunas užkertamas kelias susirgti mirtinomis ligomis ir sustiprinamas katės organizmas visam gyvenimui.

Vėliau kates skiepyti rekomenduojama kartą metuose (kas 12 mėnesių). Veterinarijos klinikos Begemotas specialistai visad jus pakonsultuos visais su vakcinomis katėms susijusiais klausimais ir suteiks reikiamą informaciją visiems keturkojų šeimininkams. 

Kaip pasiruošti katės vakcinacijai?

Ruošiantis kačių skiepams svarbūs du aspektai:

  1. Suduoti antihelmintinius vaistus pagal augintinio svori likus 10-14 dienų iki planuojamo kačių skiepo. SVARBU: antihelmintiniai vaistai (vaistai nuo virškinamojo trakto parazitų/kirmėlių) būtini ir katės gyvenančiomis namuose.
  2. Užregistruoti katiną vakcinai veterinarijos klinikoje. 
kačių vakcinacija

Kaip vyksta katės skiepijimas?

Kačių skiepai yra patikimiausia ir efektyviausia apsauga nuo užkrečiamų ligų. Vakcinos katinams yra saugios, kadangi veikliosios medžiagos yra neaktyvūs, natūralūs mikroorganizmai ar jų sudėtinės dalys. Skiepijant kates mūsų veterinarijos klinikoje, pradžioje leidžiama katinui apsiprasti aplinkoje ir šiek tiek nurimti. Vėliau veterinarijos gydytojas suleidžia vakciną katei po oda.

Skiepų pažymėjimas katėms. Kas tai?

Skiepų pažymėjimas katėms tai knygelė, kuri įrodo, kad jūsų augintinis yra skiepytas. Kačių skiepų pažymėjimą išduodantis veterinarijos gydytojas privalo užpildyti visus reikalaujamus laukelius tiek apie patį augintinį, tiek apie šeimininką. Be to skiepų pažymėjime nurodomos ir vakcinos rūšys, nuo kurių skiepytas katinas, skiepo galiojimo laikotarpis bei gydytojo spaudas su parašu.

Katino pasas – tai yra dokumentas, parengtas pagal Europos Sąjungoje patvirtintą blanką ir yra būtinas keliaujant po Europos Sąjungos valstybes. Būtent katino pase yra pateikiami gyvūno duomenys: mikroschemos kodas, skiepų įrašai nuo pasiutligės, šeimininko ir veterinarijos gydytojo, kuris užpildė pasą, kontaktai. 

Kačių skiepų kaina

Kyla klausima kiek kainuoja kačių skiepai? Kačių skiepų kaina priklauso nuo norimų vakcinų rūšies, tad visa informacija apie skiepus ir jų kainas suteiksime telefonu arba el. paštu.

Veterinarinės medicinos centro Begemotas veterinarijos gydytojais suteiks visą rūpimą informaciją apie augintinio sveikatą bei priežiūrą. Rūpestingi ir profesionalūs Begemoto specialistai užtikrins jūsų katės ar katino gerą savijautą viso apsilankymo metu bei neskausmingą ir greitą skiepijimo procesą.