Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Šunų skiepai ir vakcinacija

Patikimiausias būdas užtikrinti šuns kokybišką ir laimingą gyvenimą yra šunų skiepai. Visi šunys bent du kartus per dieną turi būti išvedami į lauką, kur kontaktuoja su kitais gyvūnais, jų bei laukinių gyvūnų paliktomis išskyromis aplinkoje ir dėl to didėja rizika užsikrėsti įvairiomis infekcinėmis ligomis. Šunų skiepijimas mažiną šias rizikas.

Kodėl šunų skiepai yra reikalingi?

Paskiepyto šuns organizmui susidūrus su laukiniu infekcijos sukėlėju, jis jau turės apsaugą nuo jo, t. y. – imunitetą. Augintinį skiepyti yra labai svarbu, nes vakcinacija užkerta kelią ligoms, kurios nepasiskiepijus galėtų sukelti gyvūnams sunkių sveikatos problemų ar net augintinio mirtį.

Vakcinos taip pat labai svarbu jei planuojate keliauti į užsienį su savo šunimi. Kai kurie šuns skiepai yra privalomi pagal tose šalyse galiojančius įstatymus.

šunų skiepai

Nuo kokių ligų apsaugo šunų vakcinos?

Pagrindinės ligos, nuo kurių šunys gali būti skiepijami yra: šunų maras, virusinis hepatitas, paragripas, leptospirozė, parvovirusas ir pasiutligė.

Remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais šunų skiepai nuo pasiutligės yra privalomi, kaip ir visose Europos Sąjungos šalyse.

Šunų maras ir parvovirusas yra pavojingiausios neskiepytų, jaunų šuniukų. Šuns skiepai nuo maro ir parvoviruso yra labai rekomenduojami mūsų veterinarijos klinikos specialistų.

Kaip pasiruošti šuns vakcinacijai?

Svarbiausi du veiksmai:

  1. Likus 10 kalendorinių dienų iki numatytų skiepų būtina suduoti šuniui antihelmintinę tabeletę pagal šuns svorį.
  2. Užsiregistruoti vizitui pas veterinarijos gydytoją.

Kada reikia skiepyti šunis?

Šuniukai skiepijami skirtingomis schemomis pagal gamintojo rekomendacijas. Dažniausiai jauni šuniukai skiepijami 6-12 savaičių ir revakcinuojami kasmet. Vyresniu nei 2 metų šunis galima revakcinuoti nuo pasiutligės (ir tik nuo jos) kas 3 metus, jei taip nurodė skiepų gamintojas savo informaciniame lapelyje.

Dėl geriausio vakcinacijos plano jus mielai pakonsultuos veterinarinės medicinos centro Begemotas specialistai.

Skiepų kalendorius šunims:

  • 6 savaičių amžiaus įprastai skiepijami nuo parvoviruso ir šunų maro
  • 8 savaičių amžiaus šuniukai skiepijami nuo penkių virusinių susirgimų: šunų maro, virusinis hepato, paragripo, leptospirozės, parvoviruso
  • 12 savaičių amžiaus šuniukai skiepijami pakartotinai nuo penkių virusinių ligų ir pasiutligės.

Po šio skiepų kurso, šuniuko skiepai yra atliekami kas metus tam, kad būtų sukurtas kuo didesnis organizmo imunitetas prieš šias šunų  infekcines ligas.

Kaip vyksta šunų vakcinacija?

Visi šunų skiepai yra profilaktinės paskirties. Profilaktinių vakcinų paskirtis – nesukeliant ligos paleisti natūralius imuninės sistemos gynybinius mechanizmus prieš ligos sukėlėją. Šunų skiepai atliekami suleidus nedidelį neaktyvių virusų ir/ar bakterijų kiekį į šuns organizmą, kuris sukelia natūralų gyvūno imuniteto atsaką į ligą.

šunų vakcinacija

Šunų skiepų pažymėjimas. Kas tai?

Šunų skiepų pažymėjimas – tai knygelė, kurią išduoda skiepus atlikęs veterinarijos gydytojas. Jis išduodamas kai augintinis yra paskiepijamas pirmuoju savo skiepu. Kad skiepų pažymėjimas galiotų jame turi būti įrašyta visa šuns ir šeimininko informacija bei šuns mikroschemos numeris.

Šunų skiepų pažymėjime nurodoma vakcinavimo data bei laikas kada reikia revakcinuoti šunį, įklijuojamas vakcinos informacinis lapelis nuo buteliuko ir uždedamas veterinarijos gydytojo spaudas bei parašas.

Norint keliauti su šunimi skiepų pažymėjimo neužteks. Keliaujant visa informacija apie vakcinas privalo būti užpildyta šunų pase. Šunų pasas būna parengtas pagal Europos Sąjungoje patvirtintą blanką ir yra būtinas norint keliauti po Europos Sąjungos valstybes.

Šunų skiepų kaina

Šunų skiepų kaina priklauso nuo vakcinos sudėties pagal tai nuo kokių ligų skiepijant jūsų šuo bus apsaugotas. Kviečiame susisiekti su mūsų draugiška komanda, papasakokime plačiau apie šunų skiepus.

Veterinarinės medicinos centre Begemotas veterinarijos gydytojai Jums suteiks visą reikiamą informaciją apie šunų skiepus, galimą šalutinį poveikį, būtinuosius žingsnius norint apsaugoti šuniuką nuo infekcinių ligų bei užtikrinti augintinio laimę ir sveikatą. Veterinarijos klinika Begemotas užtikrins, kad jūsų augintinis būtų rūpestingai priimtas ir paskiepytas, o jūs iš klinikos su šuniuku išeitumėte laimingi ir patenkinti.