Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Šuo viduriuoja – kodėl ir ką daryti

Šunų viduriavimas gan dažnas negalavimas, kurį gali sukelti net keliolika priežasčių. Dažniausiai tai nutinka dėl netinkamos mitybos arba per skubiai pakeitus pašarą kitu, tačiau taip pat tai gali būti rimtas simptomas rodantis kitus vidaus organų susirgimus.

Šunų viduriavimas – nėra susirgimas, tai kitų vietinių ar kompleksinių negalavimų simptomas. Kai šuo viduriuoja pakinta išmatų konsistensija, spalva. Veterinarijos specialistai primena, kad šuo viduriuoja kai jo tuštinimosi dažnumas būna daugiau nei 2-4 kartai per vieną pasivaikščiojimą.

Šunų viduriavimas gali būti ūmus (prasidėjęs staiga) arba lėtinis (kai viduriuojama nepastoviai, o retkarčiais ir tai kartojasi).

Kodėl šuo viduriuoja?

 1. Netinkama mityba – alergija pašarui. Daugiau apie tinkamą mitybą šuniui skaitykite čia.
 2. Per greitas šuns maisto pakeitimas. Keičiant pašarą augintiniams labai svarbu tai daryti po truputį, kas kartą po truputį didinant naujojo pašaro ir mažinant senojo pašaro kiekį.
 3. Sugedęs parašas ar skanukas
 4. Gautas maistas „nuo stalo“
 5. Apsinuodijimas toksiškomis medžiagomis
 6. Virškinamojo trakto parazitai žarnyne
 7. Virusiniai ir bakteriniai susirgimai. Virusiniais susirgimai (parvovirusas, šunų koronavirusas, salmoneliozė) dažnai serga neskiepyti šunys.
 8. Funkciniai virškinamojo trakto susirgimai, inkstų, kepenų, kasos ligos
 9. Onkologiniai susirgimai
 10. Patirtas stresas

Dažnai visos išvardintos priežastys sukelia ne tik šuns viduriavimą, bet ir vėmimą, pilvo pūtimą, skausmą pilvo srityje.

šuns viduriavimas

Kaip padėti šuniui suviduriavus? Vaistai nuo viduriavimo šunims

Jei šuo suaugęs, viduriuoja ne daugiau nei 24h ir be viduriavimo nėra kitų simptomų (mieguistumo, vėmimo ar skausmo pilvo srityje), patariama palaukti parą laiko nuo simptomų pradžios ir sumažinti duodamo pašaro kiekį, nekeičiant paties pašaro. Svarbu šuniukui įpilti pakankamai vandens, nes šuns viduriavimas gali sukelti dehidrataciją – skysčių netekimą.

Jei šuo viduriuoja geltonai dėl netinkamos mitybos ar staigaus mitybos pokyčio, efektyviausias gydymo būdas paprastai yra kelių valandų badavimas, kurio metu šuniukas turėtų būti skatinamas gerti vandenį.

Dažnai veterinarijos gydytojai sulaukia klausimų: 

 • Kokie yra vaistai nuo viduriavimo šunims?
 • Ar galima šuniui duoti angliuką?
 • Ar egzistuoja smecta šunims?

Veterinarijos klinikos „Begemotas“ specialistai įsitikinę, kad jei šunų viduriuoja be papildomų simptomų jį ar ją galima gydyti duodant veterinarinių nereceptinių preparatų. 

„Žmogiškuosius“ vaistus tokius kaip smektą ar angliuką patariama duoti tik pasitarus su veterinarijos gydytoju. Taip pat veterinarijos gydytojai sutrikus virškinimui augintiniui duoda veterinarinių probiotikų (gerųjų bakterijų), kad greičiau atsatyti virškinamojo trakto mikroflorą.

vaistai nuo viduriavimo šunims

Ka daryti jeigu šuo viduriuoja su krauju?

Jeigu šuo viduriuoja krauju, nedelsiant reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją. Šuns viduriavimas krauju ar su kraujo priemaišomis gali rodyti žymiai rimtesnes problemas negu netinkamas pašaras ar staigus jo keitimas. 

Priežastims dėl ko šuo tuštinasi krauju arba su kraujo priemaišomis būtini kraujo bei išmatų tyrimai, echoskopija bei kiti tyrimo metodai, kuriuos tikslingai parenka veterinarijos gydytojas veterinarijos klinikoje apžiūrėjęs susirgusį augintinį. 

Taip pat kai šuo viduriuoja su krauju labai svarbu laiku paskirti gydymas, kuris ne tik stabdytų ligos progresą, bet ir sumažintų diskomfortą šuniui.

Profesionali pagalba viduriuojančiam augintiniui

Veterinarinės medicinos centre Begemotas veterinarijos gydytojai Jums suteiks visą reikiamą informaciją apie šunų sveikatos būklę, diagnozę, tyrimų tikslumą bei gydymo galimybes. Susiekite su mūsų komanda jau šiandien.

Veterinarijos klinika Begemotas užtikrins, kad jūsų augintinis būtų rūpestingai priimtas ir apžiūrėtas, ištirtas ir pagydytas, o jūs iš klinikos su šuniuku išeitumėte laimingi ir patenkinti.