Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Kačių sterilizacija ir kastravimas

Kačių sterilizacija – tai jų lytinių organų (kiaušidžių ir gimdos) pašalinimas ir organizmo chirurginės operacijos metu.

Katinų kastracija – tai chirurginė procedūra, kurios metu pašalinamos katino sėklidės ir užkertamas kelias natūraliam apvaisinimui.

Kodėl rekomenduojama atlikti kačių sterilizaciją?

Kačių sterilizavimas yra patikimiausias būdas nesulaukti nepageidaujamų palikuonių bei apsaugoti savo katę nuo hormoninių susirgimų: gimdos uždegimo, kiaušidžių cistų, pieno liaukų uždegimų ar vėžinės kilmės navikų. 

Taip pat sterilizuojant kates suvaldomas jų elgesys pavasario bei rudens rujos (morčiaus) metu. Sterilizuojant kates morčius nebevargina nei šeimininkų, nei pačio gyvūno.

Kodėl rekomenduojama kastruoti katinus?

Dažniausiai katinų kastravimas yra atliekamas norint užkirsti kelią apvaisinimui, ligoms bei normalizuoti katino elgesį. Laiku kastruoti katinai būna ramesni, ne tokie agresyvūs, neženklina savo teritorijos namuose, lauke. 

Veterinarijos klinikoje Vilniuje “Begemotas” specialistai rekomenduoja kastruoti augintinius bei kitus gyvūnus, kurių nesiruošiama veisti, dalyvauti parodose.

Kada geriausias laikas sterilizuoti katę ir kastruoti katiną?

Veterinarijos klinikoje Vilniuje “Begemotas” veterinarijos specialistai rekomenduoja kastracijos operaciją katinams ir katėms atlikti nuo 6 mėnesių iki metų. Bet nepergyvenkite jeigu nespėjote.Pasirinkus tinkamą specialistą katino kastravimas bei kačių sterilizaciją galima atlikti bet kuriuo Jums patogiu metu. Jei katė neseniai atsivedė kačiukų veterinarijos gydytojai rekomenduoja palaukti mėnesį iki kol kačiukai bus atjunkyti nuo maitinančios katės.

kačių sterilizacija

Pasiruošimas katės sterilizacijai, katino kastravimui

Prieš kačių sterilizaciją ar katino kastraciją svarbiausia nešerti gyvūno bent 8h iki planuojamos operacijos. Šiuo laikotarpiu palikite tik indelį su vandeniu savo augintiniui. Taip pat, neleiskite augintinio į lauką, kad neprisėstų lauke ar nepabėgtų.

Begemoto veterinarinės medicinos centro specialistai visada rekomenduoja prieš atliekant ar planuojant kačių kastraciją ar sterilizaciją atlikti morfologinius ir biocheminius kraujo tyrimus, kad užtikrinti sėkmingą procedūros eigą.

Kaip atliekama kačių sterilizacija ir katino kastravimas?

Katės sterilizacija atliekama gyvūnui esant bendroje anestezijoje. Per pjūvį pilve pašalinama gimda ir kiaušidės. Tai atlikus operacinis pjūvis užsiuvamas. 

Katino kastravimas yra šiek tiek lengvesnė chirurginė procedūra. Katinui esant bendroje nejautroje kapšelyje atliekami nedideli operaciniai pjūviai per kuriuo pašalinamos sėklidės. Skirtingai nuo sterilizacijos operaciniai pjūviai yra nesiuvami. Prieš ir po procedūrų taip pat naudojami raminantys vaistai ir vaistai nuo skausmo.

Begemoto veterinarijos gydytojai rekomenduojam rinktis inhaliacinę bendrąją anesteziją kastracijos ir sterilizacijos metu. Inhaliacinės anestezijos metu gyvūnas įkvepia ir iškvepia anestetikus su kiekvienu įkvėpimu/iškvėpimu, todėl anestezijos stiprumą galima greitai ir tiksliai reguliuoti. Baigus operaciją ir sustabdžius anestezijos dujų tiekimą, iš anestezijos katinas pabunda per kelias minutes. 

Mūsų gydytojai-chirurgai atlieka visas chirurgines intervencijas naudodamiesi naujausią ir kokybiškiausią veterinarinės medicinos įrangą, seka kiekvieną sekundę kastracijos ir sterilizacijos metu užtikrindami sėkmingą operacijos eigą.

Priežiūra po katino ir katės sterilizacijos/kastracijos

Atlikus katės/katino sterilizaciją/kastraciją, kol pilnai atsigauna, laikomas dienos stacionare ir tik įsitikinus, kad operacija atlikti sėkminga ir augintinis jaučiasi gerai atiduodamas šeimininkui bei išleidžiamas namo.

Po katino kastracijos ar sterilizacijos veterinarijos gydytojas šeimininkui atsakys į visus rūpimus klausimus, suteiks visą informaciją apie pooperacinį bei gyjimo laikotarpį, duos medikamentus namo. Šeimininkams reikėtų pasirūpinti tik augintinio ramybe ir poilsiu.

Patariama po katino kastracijos 10 dienų dėvėti apsauginį gaubtą, kad gyvūnas nesilaižytų operacinio pjūvio žaizdų.

Po katės sterilizacijos veterinarijos gydytojai rekomenduoja devėti specialių apsauginį drabužėlį, kol busi išimti siūlai, kuris apsaugo operacinio pjūvio žaizdas nuo laižymo.

Atlikus katės/katino sterilizaciją/kastraciją auginitinis namo galės keliauti tik tada kai bus pilnai atsibudęs po anestezijos. Po katino kastracijos ar sterilizacijos veterinarijos gydytojas šeimininkui suteiks visą reikiamą informaciją bei medikamentus apie priežiūrą po operacijos. Šeimininkams reikėtų pasirūpinti tik augintinio ramybe ir poilsiu.

kačių kastravimas

Katino kastracijos ir katės sterilizacijos kaina

Kiek kainuoja kačių sterilizacija ar katinų kastracija priklauso nuo gyvūno svorio bei pasirinkto procedūros būdo. Taip pat papildomai pagal svorį skaičiuojami prieš, per ir po operacijos naudojami vaistai.

Begemoto veterinarinės medicinos centro veterinarijos gydytojai žino, kaip svarbu turėti gydytoją, kurio dėka jaustumėtės saugūs dėl savo keturkojo draugo. Kviečiame registruotis mūsų sistemoje katino kastracijai ar katės sterilizacijai.

Veterinarijos klinikos specialistai Begemote Jums padės priimti teisingus sprendimus dėl augintinio sveikatos ir gerovės, susisiekite nemokamai konsultacijai.