Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Šuo vemia? Patarsime kaip reaguoti

Priežasčių kodėl jūsų augintinis vemia gali būti daugybė, bet ar tai vienkartinis nutikimas ar reikia skubėti suteikti pagalbą – svarbu žinoti kiekvienam atsakingam augintinio šeimininkui. Kviečiame skaityti kodėl ir kuo jūsų šuo vemia tam tikrais atvejais. Jeigu problema jau tesiasi kurį laiką, nedelsiant kreipkitės veterinarinės pagalbos.

Kodėl jūsų šuo vemia?

Norint užtikrinti savo augintinio sveikatą, labai svarbu žinoti kas gali sukelti vėmimą šuniui. Štai keletas pagrindinių priežasčių:

 1. Netinkamas maistas – alergija pašarui. Daugiau apie tinkamą šuns mitybą skaitykite čia.
 2. Sugedęs pašaras
 3. Apsinuodijimas toksiškomis medžiagomis
 4. Svetimkūnis virškinamajame trakte
 5. Bakterinės arba virusinės kilmės susirgimai
 6. Parazitai virskinamajame trakte
 7. Inkstų, kepenų ir kitos vidaus ligos
 8. Kasos uždegimas – pankreatitas
 9. Šunidžių kosulys
 10. Stresas
 11. Kelionės metu augintinį gali “užsupti” automobilyje

Kaip matote priežasčių kodėl šuo vemia gali būti tikrai daug, svarbu suprasti kada reikia kreiptis pagalbos į veterinarijos gydytojas.

Kodėl šuo vemia geltonai – putomis?

Bet koks neįprastas šuns vėmimas prasideda nuo vėmimo geltonomis arba baltomis putomis. Jei Jūsų šuo vemia putomis – tai labai rimtas signalas, kad jis serga. Neleiskite tam užsitęsti ilgiau nei 8h ir kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Šuns vėmimas putomis gali signalizuoti skrandžio uždegimą (gastritą), sutrikusį virškinimą arba oro perteklių skrandyje, žarnyne. Bet kuri ši priežastis augintiniui kelia diskomfortą bei skausmą, tad nereikia laukti ir skubos tvarka kreiptis į veterinarijos kliniką.

šuo vemia geltonai

Šuo vemia baltomis putomis

Šuo baltomis putomis vemia tuomet, kai jis ar ji tiesiog nebeturi kuo daugiau vemti. Baltos putos vėmime signalizuoja vėmimą iš “tuščio” skrandžio bei parodo, kad augintiniui yra problemos su virškinamuoju traktu. Šuns vėmimas baltomis putomis gali tapti padidėjusio skrandžio rūgštingumo, gastrito, oro pertekliaus skrandyje ar “sustojusio” virškinimo simptomais.

Šuo vemia krauju

Jei Jūsų šuo vemia krauju – skubėkite pas veterinarijos gydytoją! Svarbu atskirti ar tai vėmimas su krauju arba vėmimas krauju. Kraujas gali atsirasti dėl burnos pažeidimų, stemplės ligų arba skrandžio sienelės pažeidimų. 

Šuns vėmimas krauju – dažniausiai tai jau didelio skrandžio sienelės ar stemplės pažeidimo simptomas, dažnai pasitaikantis apsinuodijus antifrizu arba žiurknuodžiais, esant virusiniams bei bakteriniams žarnyno susirgimams.

Šuo vemia tulžimi

Kitaip tai yra šuns vėmimas geltonu skysčiu. Šuns vėmimas geltonai yra gan svarbus ir nerimą keliantis simptomas tiek šunų augintojams, tiek veterinarijos gydytojams. 

Dažniausiai šuo vemia tulžimi dėl to, kad daugiau neturi kuo vemti. Šuo vemia tulžimi tuomet kai jam yra padidėjęs skrandžio rūgštingumas, yra tulžies pūslės problemos, šuo serga gastritu, inkstų, kepenų, kasos ligomis. 

Kai šuo vemia tulžimi (geltonai) labai svarbu kuo skubiau kreiptis į veterinarijos gydytoją – gastroenterologą dėl konsultacijos, kad laiku nustatyti vėmimo priežastį bei pritaikyti tinkamą gydymą.

šuo vemia tulžimi

Kaip elgtis ir ką daryti kai šuo vemia?

Jei šuo vemia dėl kelionės automobiliu ar sukelto streso – reiktų tiesiog vengti šių dirgiklių arba juos kaip įmanoma sumažinti augintinio kasdienybėje. 

Jei šuo per 12h vemia vieną kartą ir tai nesikartoja – jaudintis nereikia. Tiesiog toliau stebėkite augintinį bei jo elgesį. Jei augintinio žaismingumas bei noras ėsti sumažėja – tuomet kreipkitės į veterinarijos specialistą.

Jeigu augintinis vemia dėl kitų priežasčių – būtina kreiptis į veterinarijos gydytoja, kuris padės išsiaiškinti pagrindinę priežastį ir pateiks konkretų diagnostikos ir gydymo planą. 

Labai svarbu vemiančiam augintiniui suteikti tinkamą vandens kiekį dienos metu bei apriboti pašarą, geriau rinktis lengvai virškinamą maistą mažesnėmis dozėmis ir dažniau. Vėmimas dažnai sukelia skysčių netekimą dehidrataciją, dėl kurios augintinis tampa mieguistas ir vangus. 

Jei taip nutiko Begemoto veterinarinės medicinos centro specialistai pasiruošę jums padėti kasdien nuo ankstyvo ryto iki vėlyvos nakties. Inovatyvi diagnostikos įranga ir ilgametę patirtį turintys specialistai pakonsultuos, nuramins ir nustatę vėmimo priežastį pritaikys tinkamiausią gydymo metodą Jūsų mylimam keturkojui augintiniui. Konsultuokitės telefonu arba registruokitės pas gydytoją terapeutą internetu.