Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Augintinio sveikatos ABC, įsigijimas – kas, kaip ir kodėl?

Naujo šuniuko, kačiuko ar kito augintinio pasirinkimas yra jaudinanti perspektyva, tačiau neskubėkite to daryti. Priklausomai nuo veislės, šunys gyvena apie 10-15 metų, o katės 15-20 metų, todėl labai svarbu suprasti, kad augintinis yra ilgalaikis įsipareigojimas.

Štai keli patarimai bei klausimai, padėsiantys įsigyti ar priglausti iš prieglaudos augintinį:

 • Ar turite laiko ir išteklių įsipareigoti turėti augintinį?
 • Ar renkatės veislę, kuri tiktų jūsų namams ir gyvenimo būdui? Nepamirškite apsvarstyti suderinamumo su dabartiniais augintiniais.
 • Kai kurios veislės yra linkusios į paveldimus sutrikimus ar ligas arba gali būti labiau linkusios į lėtines sveikatos ligas, kurioms reikalingas veterinarinis gydymas. Ar žinote jums patinkančių veislių lėtines bei galimai paveldimas ligas?
 • Ar augintinio skelbime yra nurodyta, kad gyvūnas yra žymėtas mikroschema, skiepytas pagal amžių, turi kilmę įrodančius dokumentus (jei tai kilmingas augintinis iš veislyno)?

Jei yra galimybė augintį nuvykite apžiūrėti dar prie „tėvų“, įsitikinkite, kad gyvūnas nuo gimimo auga saugioje ir ramioje aplinkoje. Nepamirškite pasidomėti apie pačio veisėjo ir veislyno dokumentus, peržiūrėkite būsimo augintinio „tėvų“ parodų rezultatus, sveikatos patikros išrašus. Jau įsigijus augintinį ir parsivežus jį namo, leiskite kelias dienas apsiprasti prieš vežantis į naują aplinką ar vykstant tolimesniems pasivaikščiojimams.

Visada puiki idėja išsirinkti veterinarijos gydytoją ir su juo konsultuotis visais rūpimais auginimo ir priežiūros klausimais. Turint pastovų veterinarijos gydytoją ar kliniką, kurioje lankysitės, jausitės ramiau iškilus problemai ar klausimui.

SVEIKO IR LAIMINGO AUGINTINIO ABC:

 • Noriai užsiima patinkančiomis veiklomis
 • Reaguoja į parodytą dėmesį
 • Leidžiasi liečiamas ir glostomas
 • Kailis blizga, oda nepleiskanoja
 • Kvėpuoja krūtine, ne pilvu
 • Ausų landos švarios, šviesiai rausvos
 • Akys blizga, neašaroja, be apnašų
 • Turi apetitą, geria
 • Reguliariai tuštinasi ir šlapinasi
 • Neviduriuoja, nevemia


Keli svarbūs aspektai, kurie padės užtikrinti augintinio ilgą ir laimingą gyvenimą:


1. Nepamirškite skiepų.
Skiepai užkerta kelią ligoms, kurios nepasiskiepijus galėtų sukelti sunkių sveikatos problemų ar net mirtį.
Veterinarijos klinikos “Begemotas” Vilniuje specialistai rekomenduoja kates, šunis, šeškus ir triušius skiepyti nuo užkrečiamųjų ligų kaip tą rekomenduoja skiepų gamintojai. Šuniukai ir kačiukai skiepijami skirtingomis schemomis pagal gamintojo rekomendacijas. Dėl geriausio vakcinacijos plano jus mielai pakonsultuos veterinarinės medicinos centro specialistai.
Kasmetiniai skiepai nuo pasiutligės yra privaloma pagal LR įstatymus.


2. Parazitų kontrolė
Naminių gyvūnų šeimininkams reikia žinoti, jog visam laikui išnaikinti parazitus vargu, ar pavyks. Todėl svarbu reguliariai naudoti preparatus, skirtus naikinti arba atbaidyti vidaus ir išorės parazitus. Visi antiparazitiniai preparatai Lietuvoje yra receptiniai, o pasirinkimas yra labai platus, todėl geriausias profilaktines ir gydomasias priemones jums paskirs veterinarijos gydytojas.
Svarbu! Likus 10-14 dienų iki skiepo rekomenduojama duoti vaistus nuo endoparazitų. Tai padės užtikrinti geresnę imunizaciją nuo virusinių ligų.


3. Kasmetinė patikra
Pasaulinės tendencijos diktuoja, kad net ne tik žmonių sveikatos, bet ir naminių gyvūnų sveikatos rodiklius padeda užtikrinti ir gerinti kasmetinė patikra. Kasmetinės patikros metu mūsų veterinarijos klinikos veterinarijos gydytojas atliks išsamią gyvūnų apžiūrą, kraujo tyrimus. Pastebėjus bent menkiausius nukrypimus nuo normų atliks papildomus tyrimus (rentgeninį, ultragarso tyrimą) bei paskirs konsultaciją su tos srities specialistu. Kasmetinės patikros metu taip pat bus suteikta išsami konsultacija dėl mitybos, papildų, elgesio bei priežiūros.