Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Kodėl veterinarijos gydytojo darbas yra svarbus?

Daugelis baigusiųjų veterinarinės medicinos studijas gydytojų gydo tradicinius ar egzotiškus augintinius, tokius kaip šunys, katės, paukščiai, maži žinduoliai (pvz., žiurkėnai, jūrų kiaulytės), ropliai. Kai kurie veterinarai gydo arklius, kiaules arba atrajotojus (karves, avis, ožkas). Taigi, kodėl veterinarijos gydytojo darbas yra svarbus?


Šiuolaikiniai veterinarijos gydytojai – gydytojai, turintys išsilavinimą saugoti ir gyvūnų, ir žmonių sveikatą. Jie sunkiai dirba, kad patenkintų visų rūšių gyvūnų sveikatos ir gerovės poreikius. Veterinarai taip pat atlieka svarbų vaidmenį aplinkos apsaugos, tyrimų, maisto saugos ir visuomenės sveikatos srityse.
„Iš dalies esame gydytojai, kurie vienu metu yra ir terapeautai ir psichologai“ – sako mūsų veterinarinės medicinos centro Begemotas gydytojas. Veterinarijos gydytojo pareigos apima ne tik pagrindinę pacientų priežiūrą bei gydymą, bet ir kliento (šeimininko) nuraminimą ar palaikymą, nes veterinarai praleidžia tiek pat laiko su naminių gyvūnėlių savininkais, kiek ir su pačiais gyvūnais.


„Labai norėčiau, kad didžioji dalis mano susitikimų su pacientais ir klientais būtų sveikatingumo vizitai gyvūnams, kuriems reikia imunizacijos (skiepų), parazitų (erkių, blusų, virškinamojo trakto) kontrolės, kasmetinių kraujo tyrimų ir įprastinių apžiūrų, tačiau realybė visai kita. Su daugeliui naminių gyvūnėlių savininkų tenka neplanuotai keliauti pas veterinarą, kai jų keturkojai draugai pradeda jaustis blogai ar dėl netikėtų traumų“, – paklaustas apie pacientų ir klientų vizitus atsako mūsų veterinarijos klinikos Vilniuje “Begemotas” veterinarijos gydytojas.


Labai svarbu suvokti, kiek vis dėlto smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojas sugeba ir kokio plataus spektro paslaugos yra teikiamos šiuolaikinėje veterinarijoje. Šiomis dienomis šuns ar katino kastracijos yra gana įprasta bei kasdieninė procedūra. Dirbant tokias įvairialypes pareigas, veterinarijos gydytojai privalo turėti net tik didelių žinių kiekį, bet ir puikus techninius įgūdžius. Gydomasis darbas iš veterinarinės medicinos specialistų reikalauja rimties, susikaupimo ir atsidavimo. Veterinarijos gydytojams, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia dirbdami su pacientais, kurie nekalba, būtina daug dėmesio skirti santykių kūrimui ir bendravimui su pacientų šeimininkais.


Nesunku pastebėti, kad smulkių gyvūnų veterinarai atlieka svarbų vaidmenį, kad mūsų visų keturkojai kompanionai būtų laimingi ir sveiki.