Vienas iš labiausiai paplitusių galimų šunų sveikatos problemų požymių yra šuns šlapinimasis krauju arba su kraujo priemaišomis. Kai šuo šlapinasi krauju, tai yra vadinama hematurija, gali sukelti įvairūs veiksniai – nuo šunų šlapimo pūslės uždegimo, kitų šlapimo takų infekcijų iki rimtesnių pagrindinių ligų, tokių kaip babeziozė ar onkologija.
Svarbu, kad naminių gyvūnėlių savininkai, pastebėję šuns šlapinimasi krauju, skubiai kreiptųsi į veterinarijos gydytoją, nes tai gali būti rimtos sveikatos problemos, į kurią reikia nedelsiant gydyti.
Turinio rodyklė
Kodėl šuo šlapinasi krauju?
Yra daug galimų šunų hematurijos priežasčių, kai kurios iš jų yra gana nedidelės ir lengvai gydomos, o kitos gali būti rimtesnės ir reikalauti skubios medicininės intervencijos. Kai kurios dažniausiai pasitaikančios šuns šlapinimosi krauju priežastys yra šios:
- Šlapimo takų infekcijos. Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl šuo šlapinasi krauju yra šlapimo takų infekcija. Tai gali sukelti įvairios bakterijos, jos gali sukelti šuns šlapimo pūslės uždegimą, šuns šlaplės uždegimą ir dirginimą, dėl kurio šlapime gali atsirasti kraujo.
- Šlapimo pūslės akmenys. Šlapimo pūslės akmenys, taip pat žinomi kaip urolitai, yra mineraliniai dariniai, kurie gali išsivystyti šuns šlapimo takuose. Šie akmenys gali sudirginti ir pažeisti šlapimo pūslę ir aplinkinius audinius, todėl šuo gali šlapintis krauju arba su kraujo priemaišomis.
- Trauma. Šlapimo takų sužalojimai, tokie kaip kritimas ar smūgis į pilvą, gali sukelti šuns šlapinimasi krauju. Dėl traumos gali būti pažeistos šlapimo takų kraujagyslės, dėl ko gali prasidėti kraujavimas.
- Vėžys. Nors ir rečiau, onkologiniai susirgimai taip pat gali būti kraujo priežastis šuns šlapime. Šlapimo takų navikai gali sukelti kraujavimą, taip pat kitus simptomus, tokius kaip dažnas šlapinimasis ir sunkumas šlapinantis.
- Kitos priežastys. Be aukščiau išvardintų, yra daug kitų galimų priežasčių, dėl kurių šuo šlapintis krauju gali dėl įskaitant autoimunines ligas, krešėjimo sutrikimus ir tam tikrus vaistus.
Ką daryti jeigu šuo šalpinasi krauju ir kaip padėti?
Jei gyvūno savininkas pastebi kraujo savo šuns šlapime, jis turėtų nedelsdamas kreiptis į veterinarijos gydytoją. Veterinarijos gydytojas atliks išsamų fizinį patikrinimą, įskaitant šlapimo analizę, kraujo tyrimus ir galbūt vaizdinius tyrimus (rentgenogramą bei echoskopiją), kad nustatytų pagrindinę hematurijos priežastį.
Gydymo planas ir galimybės visada priklauso nuo pagrindinės kraujo atsiradimo šlapime priežasties. Esant šlapimo takų infekcijai, gali būti skiriami antibiotikai, o esant šlapimo pūslės akmenligei gali prireikti chirurginio pašalinimo. Kitos gydymo galimybės gali apimti vaistus, padedančius kontroliuoti kraujavimą arba valdyti pagrindines sveikatos sąlygas.
Kaip išvengti kraujo šuns šlapime?
Yra keletas žingsnių, kurių naminių šeimininkai gali imtis, kad padėtų išvengti šuns šlapinimosi krauju:
- Visada apsirūpintkite savo šuns šviežiu, švariu vandeniu.
- Skatinkite reguliarų šlapinimąsi, kad išvengtumėte akmenų susidarymo šlapimo pūslėje.
- Išlaikykite optimalų šuns svorį, kad sumažėtų diabeto bei kitų lėtinių ligų riziką.
- Reguliariai tikrinkite augintinio sveikatą kartą metuose pas veterinarą, kad būtų galima stebėti bendrą šuns sveikatą ir anksti pastebėti galimas problemas.
Kodėl kreiptis į veterinarijos kliniką?
Apibendrinant galima teigti, kad jei šuo šlapinasi krauju ar su kraujo priemaišomis, tai turi būti nerimą keliantis simptomas atsakingam šeimininkui ir signalizuoti itin rimtas šuns sveikatos problemas.
Jei šuo šlapinasi krauju, rausvai ar raudonai, nedelsiant kreipkitės į Begemoto veterinarijos klinikos specialistus. Begemoto veterinarijos klinikoje Vilniuje jums bus suteikta visa reikiama skubi veterinarinė pagalba kasdien ir be eilių. Veterinarijos gydytoja atliks reikalingiausis tyrimus ir parinks tinkamiausią gydymo planą Jums ir jūsų augintiniui.