Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Šuo nelaiko šlapimo – ar tai rimta problema?

Šunų šlapimo nelaikymas gali būti varginanti ir sudėtinga problema naminių gyvūnėlių savininkams. Nors tai gali atrodyti kaip nedidelis nepatogumas, negydomas šlapimo nelaikymas gali sukelti jūsų šuniui diskomfortą ir net rimtas komplikacijas.

Jei jūsų šuo nelaiko šlapimo vertėtų susimąstyti, kokios vis dėlto yra šunų šlapimo nelaikymo priežastys, simptomai ir gydymo galimybės, kurios padės geriau suprasti ir valdyti šią dažną būklę.

Kodėl šuo nelaiko šlapimo?

Jei jūsų šuo nelaiko šlapimo, štai keletas priežasčių:

  • Hormoninis disbalansas. Dėl hormoninių pokyčių, pvz., susijusę, kai po kastracijos šuo nelaiko šlapimo, nes po procedūros gali susilpnėti šlapimo pūslės kontrolė. Šuo pradeda dažnai šlapintis nevalingai, nekontroliuojamai (pvz.: miegant). Tuo tarpu šuo dažnai šlapintis po ne didelį kiekį gali dėl prostatos ligų, kurias gydyti galima kastruojant gyvūną.
  • Šlapimo takų infekcijos. Šlapimo takų infekcijos gali sukelti uždegimą ir sudirginimą, dėl kurio gali atsirasti nevalingas nutekėjimas, skausmingas šuns šlapinimasis, pakitusios spalvos šlapimas. Infekcijos atveju prieš tai buvęs sveikas ir fiziškai stiprus šuo gali pradėti nelaikyti šlapimo.
  • Neurologinės problemos. Šlapimo pūslę kontroliuojančių nervų pažeidimas gali sukelti šuns šlapimo nelaikymą. Esant nerviniams pažeidimams šuo dažnai šlapinasi, pakinta šlapimo kiekis, šuo nelaiko šlapimo arba laiko jį per ilgai – negali prasišlapinti.
  • Su amžiumi susijęs šuns šlapimo nelaikymas vystosi dėl raumenų silpnumo. Senas šuo gali nelaikyti šlapimo dėl susilpnėjusių šlapimo pūslės raumenų (sfinkterių), todėl jiems sunkiau sekasi kontroliuoti šlapinimąsi.
šuo dažnai šlapinasi gamtoje

Kaip atpažinti šuns šlapimo nelaikymą?

Jei jūsų šuo nelaiko šlapimo, jūs kai šeimininkai turėtumėte pastebėti šiuos simptomus:

  1. Šlapimo varvėjimas arba nutekėjimas miegant ar ilsintis
  2. Per didelis lytinių organų srities laižymas
  3. Dažni nelaimingi šlapinimosi atsitikimai namuose
  4. Šlapimo kvapas ant jų kailio, gulyje, ant kilimo ar patalynės

Jei savo šuniui pastebėjote bet kurį iš šių simptomų, svarbu pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, kad jis nustatytų tinkamą diagnozę ir paskirtų gydymo planą.

Ką daryti ir kaip padėti jeigu šuo nelaiko šlapimo?

Jei šuo nelaiko šlapimo, tai jo gydymas priklauso nuo pagrindinės ligos priežasties. Kai kurios bendrosios gydymo galimybės yra:

  • Pakaitinė hormonų terapija: šunims, kurių hormonų pusiausvyra sutrikusi, trūkstamų hormonų pakeitimas gali padėti pagerinti šlapimo pūslės kontrolę. Tokio tipo terapija turėtų padėti kovoti šuns šlapimo nelaikymu po kastracijos. Taip pat hormonų terapija galima taikyti ir esant prostatos ligoms, dėl kurių šuo dažnai šlapinasi, tačiau visuomet reikia pasverti hormonų terapijos daromą naudą bei žalą organizmui.
  • Antibiotikai ir priešuždegiminiai vaistai: jei šlapimo takų infekcija sukelia šlapimo nelaikymą, antibiotikai gali padėti išvalyti infekciją ir sumažinti simptomus. Tokio tipo gydyma skiriamas tik atlikus visus reikiamus tyrimus ir nustačius šuns šlapimo pūslės uždegimą – cistitą,  šlaplės uždegimą ar kitą šlapimo sistemos infekcinę ligą.
  • Kiti vaistai: šiuolaikinėje veterinarijoje keletas vaistų, kurie gali padėti sustiprinti šlapimo pūslės raumenis ir kontroliuoti netyčinį nutekėjimą. Vaistai padeda kovoti jei šuo dažnai šlapinasi, jei šuo senas ir nelaiko šlapimo, beto įvairūs tokio tipo preparatai padeda kovoti su tuo, kad šuo nesišlapintų namuose.
  • Chirurgija: kai kuriais atvejais gali prireikti chirurginės intervencijos siekiant išspręsti pagrindines struktūrines problemas, sukeliančias šlapimo nelaikymą.

Bet kokio gydymo atveju itin svarbu glaudžiai bendradarbiauti su veterinarijos gydytoju, kad nustatytumėte geriausią jūsų šuns šlapimo nelaikymo gydymo kursą. Tinkamai prižiūrint, daugelis šunų nelaikančių šlapimo, gali gyventi laimingai, kokybiškai ir sveikai.

po kastracijos šuo nelaiko šlapimo

Kodėl šuo dažnai šlapinasi?

Dažnas šunų šlapinimasis gali būti dažna problema, kurią savininkai gali pastebėti savo augintiniams. Tai gali sukelti įvairūs veiksniai, tokie kaip sveikatos būklė, mityba ar net elgesio problemos. Jei jūsų šuo dažnai šlapinasi ir tai daro tikrai dažniau nei įprastai, svarbu atkreipti dėmesį į kitus simptomus ir pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, kad nustatytų pagrindinę priežastį.

Šlapimo takų infekcija

Viena iš labiausiai paplitusių medicininių problemų, dėl kurių šuo gali dažnai šlapintis, yra šlapimo takų infekcija. Šlapimo takų infekciją (šuns šlapimo pūslės uždegimą) sukelia bakterijos, patekusios į šlapimo takus, ir gali sukelti tokius simptomus kaip padažnėjęs šlapinimasis, skubėjimas ir diskomfortas šlapinantis. Kitos sveikatos būklės, galinčios sukelti šuns dažną šlapinimąsi, yra diabetas, inkstų liga ir šlapimo pūslės akmenys.

Šuns mityba

Begemoto veterinarijos klinikos specialistai pažymi, kad ir be medicininių sąlygų, šuns mityba taip pat gali turėti įtakos dažnam šunų šlapinimuisi. Šuo dažnai šlapintis gali jei laikosi dietos, kurioje yra daug druskos ar baltymų. Tokios dietos metu šuo gali gerti daugiau vandens ir vėliau dažniau šlapintis. Atsakingo šeimininko atsakomybė yra užtikrinti, kad šuo laikytųsi subalansuotos dietos, kuri atitiktų jo mitybos poreikius ir nesukeltų per didelio troškulio.

Nerimas, stresas ar susijaudininimas

Elgesio problemos taip pat gali prisidėti prie šuns dažno šlapinimosi. Kai kurie šunys gali šlapintis dažniau dėl nerimo, streso ar susijaudinimo. Jei jūsų šuo per dažnai, per daug šlapinasi ar tai daro netinkamai, svarbu, kad visos pagrindinės sveikatos problemos būtų atmestos, o elgesio problemos būtų išspręstos padedant profesionaliam treneriui ar elgesio specialistui.

Onkologiniai susirgimai

Nors ir rečiau, onkologiniai susirgimai taip pat gali būti kraujo priežastis šuns šlapime. Šlapimo takų navikai gali sukelti kraujavimą, taip pat kitus simptomus, kai šuo dažnai šlapinasi arba tai daro apsunkintai.

Veterinarijos gydytojai pabrėžia, kad šunų dažnas šlapinimasis gali būti ir rimtesnės pagrindinės problemos požymis, todėl svarbu stebėti savo šuns elgesį ir pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, jei pastebėjote kokių nors jų šlapinimosi įpročių pokyčių. Tinkamai diagnozuodami ir gydydami galite padėti savo šuniui jaustis patogiau ir gyventi kokybiškiau.

šuo nelaiko šlapimo lauke

Ką daryti, kad šuo nesišlapintų namuose?

Vienas geriausių būdų sustabdyti šuns šlapinimąsi namuose yra tinkamai išmokti ir suprasti pagrindinę tokio elgesio priežastį. Štai keletas patarimų ir strategijų, padėsiančių išspręsti šią problemą, kad šuo nesišlapintų namuose:

1. Susikurkite rutiną. Šunims sekasi rutina, todėl būtina reguliariai išvesti šunį į lauką, ypač po valgio, žaidimo ir miego. Tai padės jiems sukurti nuoseklų tualeto tvarkaraštį.

2. Naudokite teigiamą pastiprinimą. Kai jūsų šuo eina į tualetą lauke, pagirkite ir apdovanokite jį skanėstais ar žodiniais pagyrimais. Tai padės sustiprinti gerą elgesį ir paskatins šuns nesišlapinti namuose, o toliau eiti šlapintis tik lauke.

3. Nedelsdami išvalykite nelaimingus atsitikimus. Jei jūsų šuo namuose nutiko nelaimingas atsitikimas, svarbu jį nedelsiant išvalyti, kad pašalintumėte bet kokį tvyrantį kvapą ir minimizuoti galimybę kvapams įsigerti, kuris gali paskatinti vėl šlapintis į tą pačią vietą. Jeigu nepavyko to padaryti iš karto – patariame veterinarijos klinikoje ar vaistinėje nusipirkti šlapimo kvapą naikinančių valiklių.

4. Apribokite prieigą prie tam tikrų zonų. Jei jūsų šuo nesišlapina namuose bet kur, o turi tam tikrą vietą namuose, kur jis linkęs šlapintis, stenkitės apriboti jo prieigą prie tos vietos, kol jis susiformuos geresni tualeto įpročiai.

5. Pasikonsultuokite su veterinaru. Jei išbandėte įvairius dresūros metodus ir vis dar turite problemų šuo nesišlapintų namuose, gali būti naudinga pasikonsultuoti su veterinaru. Būtent šuns sveikatos specialistai gali atmesti bet kokias pagrindines medicinines problemas, kurios gali sukelti netinkamą šuns elgesį.

šuo šlapinasi namie

Kodėl kreiptis į veterinarijos kliniką?

Apibendrinant galima pasakyti, kad šunų šlapimo nelaikymas bei dažnas šlapinimasis yra dažna ir gydoma būklė, galinti smarkiai paveikti jūsų šuns gyvenimo kokybę. Suprasdami,priežastis, simptomus ir gydymo galimybes kodėl šuo nelaiko šlapimo ar dažnai šlapinasi, galite padėti savo pūkuotam draugui gyventi patogiai ir laimingai.

Begemoto veterinarijos klinikos specialistai apžiūrės, pakonsultuos, atliks visus reikiamus tyrimus tikslingai bei paskirs geriausią gydymo planą jūsų keturkojui šeimos nariui. Veterinarijos gydytoja ne tik pasirūpins jūsų augintiniu, bet ir atsakys jums visus rūpimus klausimus dėl gydymo bei priežiūros. Jeigu jums kaip šeimininkams kilo klausimų dėl augintinio sveikatos kviečiame juos atsakyti kartu apžiūros ir konsultacijos metu.