Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Augintinis bijo fejerverkų – ką daryti?

Dažnas asmuo atėjęs į veterinarijos kliniką gruodžio mėnesį klausia gydytojų kaip padėti savo augintiniams ramiau reaguoti į stresą sukeliančius garsus. Mažieji ar didieji mūsų keturkojai draugai – šunys bei katės dažniausiai fejerverkų itin nemėgsta, o kai kurie paniškai bijo.

Naujųjų metų naktis – daug streso kelianti naktis mūsų augintiniams. Nepaslaptis, kad daug gyvūnų naujųjų metų naktį itin bijo fejerverkų.

Nors daugelis didmiesčių jau apribojo pirotechnikos gaminių pardavimus ir naudojimą, tačiau vis dar pasitaiko fejerverkų mėgėjų naujųjų metų šventimo išvakarėse bei naktį. Taigi, kaip galime padėti savo auginatiniams?

Ką daryti jei augintinis bijo fejerverkų?

Pati svarbiausia pagalbos dalelė paniškai bijančiam augintiniui – šeimininko ramybė ir buvimas šalia. Jeigu jūsų katė ar šuo paniškai bijo fejerverkų, nepalikite jų vienų namuose. Į visus pašalinius garsus reaguokite pozityviai, pagirkite savo augintinį už drąsą, nuraminkite jį apsikabindami ar glostydami. 

Augintinis patyręs stresą gali keistai arba neįprastai egltis, tad nebauskite jo. Dažniausiai dingus streso dirgikliui augintinio elgesys vėl grįš į normos ribas. Tai Jums padės išsaugoti stiprų tarpusavio ryšį.

šuo bijo fejerverkų

Pratinimas ir namų jaukumas

Galite iš anksto pradėti pratinti augintinį prie fejerverkų garsų ir vaizdų per televizorių vis paleisdami namuose skirtingus vaizdus bei garsus, primenančius naujųjų metų išvakarėse girdimus ir matomus vaizdus pro langą, ir po truputį juos garsindami.

Labai svarbus šeimininkų elgesys. Jei jūsų katė ar šuo bijo fejerverkų sukurkite jiems namuose saugią aplinką, kurioje nesimatytų šviesų arba kuo mažiau būtų sproginėjimo garsų. 

Pasivaiksčiojimai

Taip pat labai svarbu nesusivėlinti išeiti į lauką su savo keturkojais šeimos nariais. Jeigu šuo paniškai bijo fejerverkų jau geriau išeiti su juo į lauką, kai yra mažiausia tikimybė, kad gali būti paleisti pirotechnikos gaminiai. 

Tai gali būti ankstyvas vakaras arba labai ankstyvas rytas, kai visi šventimai dar neprasidėjo arba jau nurimo.

Augintinio mityba

Labai svarbus kitas etapas – augintinio valgymo laikas. Venkite duoti pašarą prieš pat naujus metus. Geriau pašerti savo augintinį likus porai valandų iki naujųjų metų. Sukilęs stresas gali sutrikdyti tinkamą maisto virškinimą ir pasisavinimą, tad augintinis gali apsivemti, suviduriuoti arba tiesiog atsisakyti ėsti.

Veterinarinė saugumo pagalba bijantiems fejerverkų

Kartais iki nelaimės būna tik vienas žingsnis, tad apsauga – gėdos nedaro. Kartais net ir patys paklusniausi augintiniai patyrę stresą elgiasi nepaaiškinamai ir gali pabėgti. 

katinas bijo fejerverkų

Ženklinimas

Veterinarijos gydytojai primena, kad norint užtikrinti savo vidinę ramybę bei augintinio sveikatą, reikia nepamiršti ženklinti savo gyvūno bei registruoti jį duomenų bazėje arba veterinarijos klinikose patikrinti ar duomenų bazėse esantys duomenys apie jūsų kontaktinę informaciją yra teisingi bei aktualūs. 

Taip pat primename, kad visa informacija esanti duomenų bazėje yra saugoma, tad ją patikrinti galime tik nuskaitę augintinio poodyje esančią mikroschemą veterinarijos klinikoje. Telefonu ši informacija nėra tikrinama.

Raminantys medikamentai

Veterinarijos gydytojai didelį stresą ir baimę išgyvenančius augintinius pataria prieš naujųjų metų naktį apraminti medikamentais. Veterinarijos klinikoje Begemotas galite įsigyti ne tik raminančių preparatų tablečių ar kapsulėmis, bet ir raminančių feromonų, kurių pagalba namuose sukurti ramią ir saugią aplinką. 

Raminantys feromonai – tai specialus skystis, kuris parduodamas kartu su difuzoriumi, padeda augintiniams išlaikyti emocinį stabilumą ir erdvinę orientaciją.

Veterinarijos gydytojai pabrėžia, kad labai svarbu nereceptinius raminančius preparatus naudoti iš anksto. Raminančias tabletes ir kapsules reikėtų pradėti naudoti likus 4-5 dienoms iki naujųjų metų išvakarių, o fermonus patariama namuose pradėti naudoti maždaug savaitę iki artėjančio streso. 

Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į preparatų dozavimą. Negalima viršyti veterinarijos gydytojo paskirtos dozės, o kilus papildomiems klausimams visada galite konsultuotis su veterinarijos gydytoju Begemote atvykus arba paskambinus telefonu.

Kada kreiptis į veteterinarijos kliniką pagalbos?

Jeigu jūsų augintiniui nepadėjo nei vienas aukščiau nurodytas būdas ar preparatas, visad laukiame rūpestingų šeimininkų su augintiniais klinikoje. Šunims ir katėms, kuriems baimė yra paniška ir kelia sveikatos sutrikimų, galima paskirti ir receptinius raminančius preparatus. Tačiau tai gydytojas gali padaryti tik išsamiai apžiūrėjęs gyvūna ir pakonsultavęs šeimininką.

Begemoto veterinarinės medicinos centras pataria šunimis ir katėmis, paniškai bijančiais fejerverkų, pasirūpinti iš anksto. Konsultacijai registruokitės jau dabar telefonu +370 677 95077 arba internetu.