Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Katinas viduriuoja – kaip elgtis, ką duoti?

Mylintys katinų šeimininkai dažnai veterinarijos klinikos duris atveria su viduruojančiu katinu nešioklėje. Augintinių šeimininkai dažnai klausia kodėl jų katė viduriuoja ir kaip jai galima padėti?

Kačių viduriavimą galima skirstyti į ūmų (staigų) ir lėtinį

Ūmus viduriavimas dažniausiai prasideda staigiai, išmatos būna labai vandeningos, stipraus kvapo bei šviesios spalvos. Jeigu jūsų katė viduriuoja ūmiai daugiau nei 4 valandas – Jums kuo skubiau reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Lėtinis katinų viduriavimas dažniausiai kyla kaip antrinis vidaus organų ligų simptomas. Lėtinis kačių viduriavimas pasireiškia retais, pasikeitusios spalvos ir konsistencijos išmatų epizodais ir gali trukti ilgą laiką. Pastebėjus katės lėtinio viduriavimo požymius, kurie trunka ilgiau nei savaitę, kreipkitės į veterinarijos gydytoją, nes problema gali būti kur kas gilesnė nei įsivaizduojate.

katinas pas veterinarą, tikrinama jo būklė

Kodėl katinas viduriuoja?

Katės viduriuoja dėl keliasdešimt skirtingų priežasčių. Dažniausiai veterinarijos klinikoje nustatomos priežastys kodėl katinas viduriuoja yra šios:

1.       Netinkama mityba – alergija pašarui

2.       Per perėjimas prie naujo pašaro katei

3.       Sugedęs parašas ar skanukas

4.       Žmonėms skirtas, prieskoniuotas „nuo stalo“

5.       Apsinuodijimas augalais arba toksiškomis medžiagomis

6.       Virškinamojo trakto parazitai

7.       Virusiniai ir bakteriniai susirgimai. Virusiniais susirgimai dažnai serga neskiepytos katės.

8.       Inkstų, kepenų, kasos ligos

9.       Onkologiniai susirgimai

10.    Stresas

Katės tikrai moka slėpti savo sveikatos problemas ir kiekvienas katinų augintojas turėtų žinoti savo augintinio rutiną gan gerai, kad pastebėtų menkiausius pasikeitimus iš karto. Kaskart sunegalavus katinui veterinarijos gydytojai klausia šeimininkų apie katino energiją, ėdimą, lakimą, tuštinimosi kiekį, laiką ir išmatų formą.

Katinas viduriuoja. Ką daryti?

Pirmiausia ką galite padaryti, tai patikrinkite ar jūsų katės maistas nėra pasibaigusio galiojimo, ypač jei perkate didesnius pašaro maišus.

  • Pabandykite prisiminti ką katė galėjo suvalgyti per paskutines kelias dienas. 
  • Patikrinkite ar nėra apkandžioti jūsų naminiai augalai.
  • Išmatose patikrinkite ar nėra parazitų.
  • Užtikrinkite katei lengvai prieinamą, didesnį kiekį švaraus vandens.
  • Stebėkite katės elgesį, ar ji netapo vangesnė, ar jos pilvas neskausmingas, ar nevemia, ar ėda ir laka pakankamai.

Jei jūs auginamas mažas kačiukas viduriuoja nelaukite ir kreipkitės į veterinarijos kliniką. Maži katinėliai yra labai jautrūs, bet kokiam virškinamojo trakto sutrikimui ir taip pat jauni kačiukai yra imlesni virusinėms ligoms, nes būna pilnai nesusiformavęs jų imunitetas.

kačiukas žaidžia ant sofos

Ką duoti katei nuo viduriavimo?

Katino viduriavimui gydyti nepatartina be veterinarijos gydytojo konsultacijos naudoti namų vaistinėlėje esančių vaistų. Visus medikamentus ką duoti katei nuo viduriavimo geriausiai parenka patyrę veterinarijos gydytojai, atlikę reikiamus tyrimus. Tiksli diagnostika ir gydymas – efektyviausias būdas katės gyvenimą vėl paversti kokybišku.

Dažnu atveju atvykus su viduriuojančia kate į veterinarijos kliniką tenka užtrukti ilgiau, nes augintiniai būna dehidratavę. Norint atstatyti augitinio bendrą būklę, elektrolitų bei skysčių netekimą be paskirto medikamentinio gydymo, katinui tenka lašinti lašinę. Dėl šios priežasties svarbu katei suviduriavus įsitikinti ar katė geria ir nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Kaip apsaugoti katiną nuo viduriavimo?

Tinkamai rūpinkitės ir mylėkite savo augintinį. Norint užtikrinti ilgą ir kokybišką augintinio gyvenimą laiku skiepykite kates, bent kartą į šešis mėnesius sušerkite tabletę nuo kirminų, maitinkite ją tik specialiai katėms skirtu maistu, neduokite pieno produktų (kad ir kaip katės juos mėgsta).

mažas kačiukas viduriuoja, tikrinama jo būklė

Kada reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją?

Sveikas katinas tuštintis turėtų kartą ar du per parą tvirtos konsistencijos išmatomis. Jei staiga pasikeitė išmatų konsistencija – ji tapo tiršta, gleivėta, vandeninga, tai ženklas, kad jūsų katinui atsirado sveikatos sutrikimų. Katinas viduriuoja tada kai turštinasi daugiau nei 3 kartus per dieną ir išmatų forma, spalva ar kvapas būna pasikeitęs.