Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Šunų kvėpavimas ir dusulys

Jei Jūsų šuo sunkiai kvėpuoja ar dūsta tai jau rimta medicininė bėda. Jei jūsų šuo sunkiai kvėpuoja be jokios aiškios priežasties – jis nesportavo, nepatyrė streso ar susijaudinimo – nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Tai ypač aktualu, jei sunkų kvėpavimą ar dūsimą  lydi vangumas, kosulys, išskyros iš akių ar nosies, pakitusi dantenų spalva, alpimas, bendras kūno silpnumas, padidėjęs kvėpavimo dažnis miegant, kraujavimas iš nosies, burnos, mėlynės ant pilvo ar žinoma trauma.

Kodėl šuo dūsta?

Jeigu šuo dūsta ar sunkiai kvėpuoja po aktyvaus judėjimo, bėgimo, šiltu oru vasarą, patiriant stresą ar susijaudinus – tai gali būti normalus reiškinys. Tačiau jei šuo sunkiai kvėpuoja ar dūsta nuolatos,ar pasikartojančiai be papildomo dirgiklio tai gali būti sunkios ligos ar sužalojimo požymis.

Šuns sunkus kvėpavimas ar dūsimas neturėtų būti ignoruojamas, nes negydomas gali būti mirtinas. Primename, kad jūsų šuo turėtų būti nedelsiant parodytas veterinarijos gydytojui, jei:

  • Šuo negali patogiai įsitaisyti ar atsigulti
  • Greitas, sunkus kvėpavimas tampa nuolatinis
  • Šuo yra apatiškas
  • Matomas šuns silpnumas ir alpimas
  • Šuo stovi ištiestu kaklu
  • Šunų dantenų spalva pasikeitė nuo rožinės iki mėlynos, violetinės, pilkos arba baltos
  • Patino šuns pilvo sritis, šuo tarsi išsipūtė
  • Iš šuns burnos, nosies, akių tena geltonos arba žalios spalvos išskyros 
  • Šuo nustoja valgyti, vemia, viduriuoja 

Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į:

  • Lėtinį kosulį
  • Padažnėjusį kvėpavimo dažnį miegant (daugiau nei 30 įkvėpimų per minutę)
  • Šiek tiek sumažėjęs apetitas
  • Retkarčiais atsirandantis vėmimas/minkštos išmatos
  • Fizinio krūvio  netoleravimas (pavyzdžiui: anksčiau jūsų šuo be problemų nueidavo 1 kilometrą, o dabar po kelių minučių vaikščiojimo šuo atsigula)
šuo prastai jaučiasi nes sunkiai kvėpuoja

7 šuns sunkaus kvėpavimo ir dūsimo tipai bei požymiai

Šuns sunkus kvėpavimas yra bendras terminas, kuris gali apimti daugybę nenormalaus šunų kvėpavimo tipų. 

Šuns sunkus kvėpavimas

Šunys, kuriems sunku kvėpuoti, dažnai stovi plačiau išskleidę priekines kojas, kad jų krūtinė galėtų visiškai išsiplėsti. Jie taip pat gali ištempti kaklą. Šuns sunkų kvėpavimą gali lydėti kosulys; blyškios, pilkos arba mėlynos/violetinės dantenos; arba skysčio iš burnos ar nosies.

Jei pastebėjote šiuos požymius, kuo greičiau nuveskite savo šunį pas veterinarijos gydytoją. Sunkus kvėpavimas gali būti dėl daugelio priežasčių ar ligų simptomas, įskaitant širdies nepakankamumą, hipertenziją, pneumoniją, pneumotoraksą, skysčių aplink plaučius ar širdį, vėžys ar bronchitas.

  • Kodėl vyresnio amžiaus šuo dūsta ar sunkiai kvėpuoja? Vyresnio amžiaus šunims dėl širdies nepakankamumas, plaučių vėžio ar bronchito, gali kilti sunkus kvėpavimas ar dusulys.
  • Kodėl šuniukas dūsta arba sunkiai kvėpuoja? Jei jūsų šuniukas yra guvus, žvalus, žaismingas ir gerai ėda, geria dėl sunkaus kvėpavimo nėra ko nerimauti, jie dažnai taip išreiškia nuovargį ar emocijas. Šuniukai taip pat linkę sunkiai kvėpuoti miego metu dėl sapnų. Tačiau, jei jūsų šuniukas yra mieguistas, iš nosies ar akių matomos išskyros, šuo vemia, viduriuoja, kosti, nustoja valgyti arba greitai pavargsta per įprastą fizinę veiklą, kuo skubiau leiskite jį įvertinti veterinarijos gydytojui. Šuniukai gali turėti širdies, plaučių kirmėlių ir net gali būti linkę sirgti plaučių uždegimu bei įgimtomis širdies ligomis.

Greitas kvėpavimas

Greitas kvėpavimas yra normalu, jei jūsų šuo aktyviai pasportavo, bėgiojo, yra susijaudinęs ar patiria stresą, tačiau jis neturėtų tęstis, kai jis ilsisi ar miega. Jei jūsų šuniui miegant ar ilsintis padažnėja kvėpavimo dažnis (paprastai daugiau nei 30 įkvėpimų per 1minutę), tai yra neatidėliotinas medicinos pagalbos požymis.

Per greitas kvėpavimas gali kilti dėl jūsų šuns plaučių, širdies ar kvėpavimo takų ligų, perkaitinimo – karščio smūgio.

šuo dūsta

Šuns sunkus kvėpavimas per nosį

Šnervių išsiplėtimas gali būti susijęs su intensyviu žaidimu ar bėgiojimu, stresu, agresija ar susijaudinimu. Tačiau jei jūsų šuo intensyviai ir sunkiai kvėpuoja per nosį  vertėtų pasirodyti veterinarijos gydytojui.

Šunų kvėpavimas pilvu

Sveiko šuns kvėpavimas yra ritmiškas, šunų  krūtinė ir pilvas kvėpuojant turi judėti kartu. Jei jūsų šuo labiau kvėpuoja pilvu,, tai gali reikšti, kad jam sunku iškvėpti orą iš plaučių. Ši problema tai signalas, kad reikia augintinį vežti pas veterinarijos gydytoją.

Pilvinis kvėpavimas šunims dažnai atsiranda sergantiems širdies nepakankamumu, skysčiams ar orui kaupiantis aplink plaučius arba sergant kvėpavimo sistemos ligomis (pvz.:bronchitu).

Paviršinis itin greitas kvėpavimas/šunų dusulys

Jei jūsų šuo trumpai ir itin greitai kvėpuoja, tarsi gaudo orą, ramybės būsenojė, nežaizdamas, nebėgiodamas ir nepatirdamas streso, tai gali reikšti, kad yra rimtos sveikatos problemos, kurias kuo greičiau turėtų įvertinti jūsų veterinarijos gydytojas.

Šuns sunkus kvėpavimas poilsio metu

Sunkus kvėpavimas ramybės būsenoje arba miego metu gali būti pirmasis plaučių ar kvėpavimo takų problemų požymis. Šunims, sergantiems širdies ligomis ar širdies nepakankamumu dažnai kliniškai pastebimas sunkus kvėpavimas, ilgi įkvėpimai ir iškvėpimai, sunkiai judantis pilvas ar krūtinė kvėpuojant.

Šunų sunkus kvėpavimas naktį – intensyvus kvėpavimas naktį arba miegant gali būti plaučių ar kvėpavimo takų ligų požymis. Jei jūsų šuo kosėja, jo kaklas yra ištiestas, pakinta dantenų spalva arba jam sunku jaustis patogiai, atsigulti, tai gali būti skrandžio užsisukimo, širdies nepakankamumo požymiai. Nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją, nes tai gali būti mirtina.

miegantis šuo

Šuns kvėpavimas per užsikimšusią nosį

Jūsų šuo gali daugiau kvėpuoti per burną, jei jo  nosis užsikimšusi. Jei sunkus kvėpavimas yra susijęs su mieguistumu, nosies / akių išskyromis, veido simetrijos pokyčiais, lėtiniu čiauduliu ar apetito pokyčiais, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Nosies užgulimo priežastys yra šunų alergijos, virusai, infekcijos, plaučių uždegimas, vėžys, augliai ar svetimkūniai nosies ertmėje.

Kaip padėti jei šuo dūsta arba sunkiai kvėpuoja?

Deja, nėra namų vaistų nuo sunkaus šunų kvėpavimo ar dusulio, ypač sunkių ligų atvejais. Jei šuo sunkiai kvėpuoja ar dūsta labai svarbu kuo greičiau nuvežti jį pas veterinarą, kad būtų atlikti tyrimai, diagnozuota liga bei paskirtas tinkamas gydymas.

Veterinarijos klinikoje Begemotas veterinarijos gydytojai dėl sunkaus kvėpavimo bei dusulio atlieka visus tiksliausius diagnostinius tyrimus: širdies bei krūtinės ląstos echoskopiją, elektrokardiogramą (EKG), rentgenologinius tyrimus, bendruosius bei biocheminius kraujo tyrimus, kortizolio kiekio nustatymą kraujyje.

Begemoto vetklinikoje dirbantis šunų kardiologas, pulmonologas bei terapeutai ne tik pašalina sunkaus kvėpavimo ar dūsimo klinikinę išraišką, bet gydo tai sukėlias rimtas širdies, plaučių ligas. 

Veterinarijos gydytojų profesionalumas ir kompetentingumas leidžia Jums ramiai jaustis pasirenkant augintinio sveikatai naudingus sprendimus. Inovatyvūs sprendimai, naują įranga, patirtis, rūpestis ir tikslinga bei kokybiška veterinarinė medicina – visa tai rasite veterinarijos klinikoje Begemotas.

šuo veterinarijos klinikoje