Vilnius: 8:00 – 22:00

Širvintos: I – V 9:00 – 20:00 VI – VII 9:00 – 16:00

Registracija internetu

Šunų alergija – kaip elgtis?

Šunų alergija aplinkai ar maistui – vis dažniau nustatoma diagnozė šiuolaikinėje veterinarijoje. Šuns alergija kelia didelį diskomfortą tiek pačiam augintiniui, tiek jo šeimininkui, tad alergijos diagnostika ir tinkamas gydymas yra labai svarbu.

Kas gi yra toji šunų alergija?

Alergija – tai per stipri imuniteto reakcija arba per didelis organizmo jautrumas tam tikrai medžiagai. Alergija gali būti ne tik maisto produktams ar mėsos/žuvies baltymams, bet ir aplinkai (pvz.: dulkių erkutėms, šampūnams, skalbikliams, valikliams ir kitai buitinei chemijai naudojamai namuose, žiedadulkėms). 

Dauguma alergiją sukeliančių medžiagų yra augaluose, vabzdžiuose, kituose gyvūnuose ir maiste esančiuose baltymuose. Alergijos atveju šuns imuninis atsakas gali būti kenksmingas pačiam gyvūno organizmui. Kai taip atsitinka, šuns imunitetas skatina organizmą išskirti histaminus, kurie gali sukelti uždegimą, patinimą ar niežėjimą. Tad visada labai svarbu pirmiausia išsiaiškinti šuns alergijos priežastį.

alergijos šunims simptomai - pavargęs šuo

Kokie yra šunų alergijos simptomai bei požymiai?

Simptomai, kurie yra matomi šuns šeimininkui, labai priklauso nuo alergijos priežasties. Dažniausiai veterinarijoje pastebimi šunų alergijos požymiai yra paraudusi ir niežtinti oda tarpupirščių, kirkšnų, pažastų, galvos, snukučio, ausų srityse, taip pat bėrimai ar odos patinimai tose pačiose šuns kūno vietose. 

Taip dėl odos pokyčių padidėja plaukų slinkimas, kartais pastebimas net plikimas įvairiose kūno srityse. Dažnai šunų alergija maistui ar jo produktams pasireiškia viduriavimu, vėmimu bei kitais su virškinamuoju traktu susijusiais simptomais. Šuns alergijos aplinkai požymiai dažnai pasireiškia čiauduliu, ašarojančiomis, niežtinčiomis, paraudusiomis akimis, sloga, kosuliu, švokštimu.

Anafilaksinis šokas – itin stiprus šunų alergijos požymis

Anafilaksinis šokas pasižymi staigiu šuns snukio ištinimu, pasunkėjusiu kvėpavimu, gleivinių spalvos kaita, vėmimu, viduriavimu, alpimu ir net staigia mirtimi, jei laiku nesuteikiama veterinarinė pagalba. 

Tokia šunų organizmo reakcija į alergeną dažniausiai nutinka įgėlus bitėms, širšėms, suvalgius maisto produktą, kuriam šuo yra labai alergiškas (pvz.: riešutų sviestui ir pan.), po vakcinos ar naujų vaistų naudojimo. 

Jeigu pastebėjote bent vieną požymį dėl itin stiprios ir sunkios šuns alergijos – nedelsiant kreipkitės į veterinarijos gydytoją, kuris paskirtų tinkamą gydymą.

Dermatitas – šunų alergijos pasekmė

Dermatitas šunims yra antrinės kilmės odos uždegimas, kuris dažniausiai būna laiku negydymos alergijos pasekmė. Tokiu atveju šunims reikia ne tik alergologo, bet ir dermatologo konsultacijos. 

Dar vienas neretai pasitaikantis šunų alergijos atvejis veterinarijos – alergija blusų seilėms. Tai šunų alergija, kuri sukelia dermatitą. Nuo dermatito kenčiantys šunys dažnai trina, laižo, kramto, kaso savo kojas, šonus, ausis, pažastis, kirkšnis, kas gali sukelti kailio slinkimą, odos paraudimą ar šerpetojimą, padidėjusį odos išsausėjimą ar riebalavimasi.

šuniui dėl alergijos išsivystė dermatitas ir jis kanda savo kojytę, kad pasikasytų

Šunų alergija maistui

Kaip ir rašėme aukščiau dažniausiai šunų alergija pasireiškia odos arba virškinamojo trakto požymiais. Šunų alergija maistui dažniausiai pasireiškia odos paraudimu, patinimu, niežuliu, kailio netekimu, pagausėjusiu šėrimusi, viduriavimu, vėmimu, pilvo pūtimu.

Šunų alergija maistui gali atsirasti bet kokiam gyvūno amžiaus periode ir visai nesvarbu, kad maistas ar aplinka tinka jau kelerius metus. Suintensyvėjusią organizmo reakciją į alergeną gali iššaukti tiesiog su amžiumi atsirandantis jautrumas ar imuniteto nusilpimas keičiantis sezonams.

Dažnai šunų alergija maistui arba jo produktui sukelia maiste esantis mėsos baltymas. Tačiau tobulėjant veterinariniams diagnostikos metodams vis dažniau nustatoma ne tik alergija mėsos baltymui, bet ir maiste esantiems priedams (pvz.: glitimui, stabiliazatoriams, ryžiams, kūkurūzams, pieno produktams ir pan.).

Jeigu įtariate, kad jūsų šuo turi alergiją maistui – konsultuokitės su veterinarijos gydytoju – dermatologu – alergologu. Pirmasis žingsnis norint suvaldyti šuns alergiją maistui ar jo produktams – griežta eliminacinė veterinarinė dieta, kurią parinkti turi veterinarijos gydytojas atsižvelgiant į gyvūno amžių, alergijos simptomus.

šunų alergija maistui - šuo nedrąsiai valgo

Šunų alergijos diagnostika

Alergijos diagnostika šunims tai daug kantrybės ir laiko reikalaujantis procesas. Pirmasis ir svarbiausias žingsnis atsakingam šeimininkui – gero (-os) specialisto (-ės) pasirinkimas. Tik veterinarijos gydytojas alergologas gali parinkti tinkamiausius diagnostikos ir gydymo metodus.

Pirminės apžiūros metu jei augintiniui įtariama alergija labai svarbu  atmesti visas kitas susijusias ligas, kurios gali sukelti tokius pačius požymius kaip ir alergijos. Svarbu atlikti platų kraujo tyrimų spektrą, kuris pašalintu virškinamojo trakto, inkstų, kepenų, tulžies pūslės, kasos ligų tikimybę, taip pat sužiūrėti prepratus, kurie buvo naudoti nuo odoje galinčių veistis ir gyventi parazitų.

Atmetus bet kokią ligą ar parazitą gydymo tikslais dažnu atveju alergologas (-ė) paskiria eliminacinę veterinarinę dietą, kuri pašalinti alergenus iš šuns maisto. Pritaikius tokio tipo dietą ir nesulaukus norimų rezultatų atliekami tolimesni tyrimai. Iš kraujo mėginio ieškomi alergenai aplinkai. 

Ar egzistuoja vaistai nuo alergijos šunims?

Šunų alergijoms gydyti naudojami tiek medikamentai tabletėmis, injekcijomis, tiek tepalai.

Tepami vaistai šunims nuo alergijos dažniausiai naudojami norint vietiškai sumažinti šuns diskomfortą, niežulį, norą kasytis.Injekcijos ir tabletės naudojamos norint sumažinti organizmo reakciją į alergeną. Dažnu atveju šie abu gydymo metodai naudojami kartu. 

Šunų alergijos yra nepagydomos, tačiau naudojant tinkamai parinktą gydymą bei dietą (jei tai alergija maisto produktams) galima labai sėkmingai sureguliuoti organizmo reakciją į alergenus ir panaikinti šunims su alergija kylančius požymius bei diskomfortą.

Veterinarijos gydytojas alergologas tik atlikęs išsamią diagnostiką galės parinkti tinkamiausią šuns alergijos gydymo metodą.

vaistai nuo alergijos šunims yra suleidžiami šuniukui

Kada kreiptis į veterinarijos kliniką dėl šuns alergijos?

Jeigu pastebėjote, kad jūsų šuo nuolat kasosi, tampa neramus, viduriuoja ar vemia – Begemoto veterinarinės medicinos centre Jums bus suteiktos visos reikiamos terapeuto ir specialisto paslaugos. 

Begemoto veterinarijos klinikoje Vilniuje dirbanti dermatologė – alergologė Milda Vasaitytė ne tik atsakingai jus apžiūrės, atliks visus reikiamus diagnostikos tyrimus, bet ir paskirtis gydymą bei konsultuos, atsakys į visus kylančius klausimus dėl alergiško šuns auginimo, mitybą bei priežiūrą. 

Begemoto veterinarijos klinikoje Vilniuje šunų alergijų atveju taikomi moderniausi diagnostikos bei inovatyviausi gydymo metodai. Jeigu jūsų šuo kenčia nuo alergijos – kviečiame susisiekti su mūsų komandą ir užsiregistruoti augintinio sveikatos patikrai.