Šunų augintojams dažnai kyla rūpestis, kai jų šuo labai kasosi. Tai gali būti ir normalus elgesys, tačiau kai šuo labai kasosi, situacija gali tapti nerimą keliančia. Šunys gali kasytis dėl įvairių priežasčių, įskaitant instinktyvius elgesio modelius, fizinius poreikius ar odos ligas.
Kasymas yra natūralus šuns elgesys, kuris dažnai siejamas su jų ankstyvaisiais instinktais, tokiais kaip kailio retinimas atsikratant perteklinės kailio dalies po šaltojo sezono atšilus orams. Dažnai šuo kasosi dėl ant odos ir kailyje esančių parazitų, tokių kaip blusos, utėlės, plaukagraužiai bei erkės.
Kai šuo kasosi, bet blusų nėra, svarbu nustatyti kitą galimą niežulio priežastį. Tokia situacija gali kilti dėl šunų alergijų, kurios yra gana dažna problema tarp šunų.
- Alergijos gali būti susijusios su maistu, aplinkos veiksniais, tokiais kaip žiedadulkės ar dulkių erkės, arba cheminėmis medžiagomis, kurios naudojamos namuose.
- Kita galima priežastis yra odos infekcijos, kurios gali atsirasti dėl bakterijų ar grybelių, ypač jei oda yra pažeista.
- Be to, hormoniniai sutrikimai, tokie kaip hipotirozė, taip pat gali lemti odos problemas. Jei jūsų šuo nuolat kasosi, bet blusų nėra, svarbu kreiptis į veterinarijos kliniką.
Specialistas gali atlikti reikalingus tyrimus, tokius kaip odos biopsija ar alergijos testai, ir parinkti tinkamą gydymą. Kol laukiama diagnozės, svarbu stebėti šuns elgesį ir vengti potencialių alergenų, kad būtų išvengta tolesnio dirginimo.
Turinio rodyklė
Galimos priežastys kodėl jūsų šuo kasosi
1. Alergijos
Viena iš dažniausių priežasčių, kodėl šuo kasosi, yra alergijos. Šunys gali būti alergiški maistui, aplinkos alergenams, tokiems kaip žiedadulkės ar dulkių erkės, arba cheminėms medžiagoms, esančioms aplinkoje, naudojamuose skalbikliuose ar valikliuose namų buityje.
Simptomai gali būti įvairūs, įskaitant intensyvų kasymąsi, odos paraudimą ir netgi plikimą. Aplinkos, ypač žiedadulkių, alergijų atvejais gali būti dažniau pastebima, kad šuo kasosi snukį, šuns akys ašaroja, šuo čiaudo, sloguoja.
2. Parazitai
Kitas dažnas kasymosi kaltininkas yra parazitai, tokie kaip blusos, erkės ir utėlės. Net ir nedidelis blusų kiekis gali sukelti stiprų niežulį, ypač jei šuo yra alergiškas blusų įkandimams.
Be to, kai kurie parazitai gali būti atsakymas, kodėl šuo kasosi ir plinka. Jei šuo kasosi, bet blusų nėra, verta patikrinti, ar nėra kitų parazitų, kurie gali būti nematomi plika akimi.
3. Odos ligos
Bakterinės ir grybelinės šunų odos ligos taip pat gali sukelti intensyvų kasymąsi. Šios infekcijos dažniausiai atsiranda, kai yra pažeista odos barjeras, pavyzdžiui, dėl įbrėžimų ar alergijų.
Odos infekcijos gali būti sudėtingos, ir dažnai reikalauja veterinarinės priežiūros, kad būtų nustatyta tiksli diagnozė ir tinkamas gydymas. Veterinarijos klinika Vilniuje Begemotas specialistais atlieka visus odos tyrimus, mikroskopinę analizę, esant poreikiui biopsiją, kad nustatytų infekcijos tipą.
4. Hormoniniai sutrikimai
Hormoniniai sutrikimai, tokie kaip hipotirozė arba Kušingo sindromas, gali turėti įtakos odos būklei ir gali būti priežastis kodėl Jūsų šuo kasosi ir plinka. Šie hormoniniai sutrikimai veikia medžiagų apykaitą ir odos regeneraciją, dėl ko oda tampa sausa, ir šuo pradeda kasytis.
Tokiais atvejais veterinarijos gydytoja dermatologė Milda Vasaitytė gali atlikti kraujo bei kitus reikiamus tyrimus, kad patikrintų hormonų lygį šuns organizme ir nustatytų tinkamą diagnozę bei gydymą.
Kodėl šuo kasosi ausį?
Kai šuo kasosi ausį, tai gali būti ženklas, kad kyla problemų su ausies sveikata. Dažniausios priežastys, dėl kurių šuo kasosi ausį, yra ausų ligos, kurios gali būti bakterinės, parazitinėss arba grybelinės kilmės.
- Šunys, turintys ilgas ir nukarusias ausis, dažniau susiduria su tokiomis problemomis dėl prastos oro cirkuliacijos.
- Kiti galimi ausų niežulio kaltininkai yra šunų ausų erkės ar alerginės reakcijos.
- Jei pastebite, kad šuo dažnai kasosi ausį, purto galvą ar iš ausies sklinda nemalonus kvapas, svarbu kuo greičiau kreiptis į veterinarijos gydytoją.
Veterinaras gali apžiūrėti ausį ir atlikti reikiamus tyrimus, kad nustatytų tikslią priežastį ir paskirtų tinkamą gydymą, kuris gali apimti ausies valymą, vietinius vaistus ar antibiotikus. Kol laukiate konsultacijos, venkite valyti šuns ausis patys, nes tai gali pabloginti situaciją arba pažeisti ausies kanalą.
Kada reikėtų kreiptis į veterinarijos kliniką?
Jei pastebėjote, kad šuo kasosi ir plinka, arba šuo labai kasosi ir tai trunka ilgiau nei kelias dienas, būtina kreiptis į veterinarijos kliniką.
Vetklinika “Begemotas” siūlo išsamų tyrimų ir gydymo planą, kuris gali apimti odos tyrimus, kraujo tyrimus, alergijos testus ir kitus diagnostikos metodus, kad būtų nustatyta tiksli priežastis ir pradėtas tinkamiausias bei veiksmingas gydymas.
Ar šuns kasymasis yra pagydomas?
Jei jūsų šuo kasosi, tai geriausi gydymo būdai turi būti parinkti patyrusios gydytojos – dermatologės, priklausomai nuo nustatytos kasymosi priežasties. Štai keletas dažniausių sprendimų taikomų veterinarijos klinikose:
- Alergijos valdymas. Jei nustatyta, kad šuo yra alergiškas tam tikriems maisto produktams ar aplinkos veiksniams, veterinarė – dermatologė Milda Vasaitytė gali rekomenduoti specialią dietą bei medikamentinį gydymą. Svarbu atpažinti ir vengti alergeno, kad būtų išvengta tolesnės organizmo reakcijos į alergeną, kuris sukelia šuns kasimąsį.
- Parazitų kontrolė. Jei šuo kasosi dėl parazitų, tokie kaip blusos ar erkės, veterinarai gali paskirti specialius antiparazitinius preparatus. Taip pat būtina parazitus naikinti šuns aplinkoje, kad būtų išvengta pakartotinių infekcijų.
- Odos ligų gydymas. Bakterinės ir grybelinės infekcijos gydomos antibiotikais arba priešgrybeliniais vaistais. Tai gali būti vietiniai preparatai arba sisteminiai vaistai, priklausomai nuo infekcijos sunkumo bei sukelėjo.
- Hormonų disbalanso korekcija. Hormoniniai sutrikimai, tokie kaip hipotirozė, gydomi vaistais, kurie normalizuoja hormonų lygį organizme. Tai padeda atkurti normalią odos būklę ir sumažina kasymąsi.
Kaip išvengti šuns kasymosi?
- Reguliarus maudymas ir priežiūra. Naudokite švelnų šunų šampūną ir reguliariai valykite šuns kailį. Tai padeda pašalinti nešvarumus ir sumažina parazitų riziką.
- Sveika mityba. Užtikrinkite, kad šuo gautų subalansuotą mitybą, kuri palaikytų gerą odos ir kailio būklę. Tai gali apimti papildus su omega-3 riebalų rūgštimis, kurios padeda išlaikyti odos drėgmę.
- Venkite alergenų. Jei žinote, kad jūsų šuo yra alergiškas tam tikriems veiksniams, stenkitės jų vengti. Tai gali apimti alergiškų maisto produktų pašalinimą iš dietos ar aplinkos alergenų kontrolę.
- Reguliarūs vizitai pas veterinarą. Nuolat tikrinkite šuns sveikatą pas veterinarijos gydytoją, kad anksti nustatytumėte ir išspręstumėte potencialias problemas.
Jeigu pastebėjote, kad jūsų šuo labai kasosi visuomet patikrinkite ar jo kailyje nėra blusų ar kitų „gyventojų“. Jei šuo kasosi, bet nėra blusų ar kitų parazitų – tai gali būti dėl sveikatos problemų, alergijų į maistą ar aplinką, dėl kitų odos ligų sukelto niežėjimo.
Jei jūsų šuo kasosi, gal net kasosi ir plinka, tai gali būti rimta problema, kuri reikalauja dėmesingo požiūrio ir tinkamo gydymo. Veterinarijos klinika “Begemotas” Vilniuje, su patyrusia gydytoja Milda Vasaityte, yra pasiruošusi padėti nustatyti problemos priežastis ir pasiūlyti efektyvius sprendimus.
Rūpestingas ir atsakingas požiūris į savo augintinio sveikatą užtikrina laimingą ir sveiką gyvenimą jūsų mylimam šuniui, tad registruokitės jau dabar.