Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Kodėl mano šuns akys yra paraudosios?

Šunų akys gali būti labai jautrios. Yra daugybė priežasčių, dėl kurių šuns akys gali parausti: kai kurios iš jų sukelia odos ar junginės aplink akį uždegimą ir paraudimą, o kitos paveikia patį akies obuolį. Kaip visada, geriausias būdas išsiaiškinti atsakymą į klausimą „kodėl mano šuns akys raudonos?“ yra pasikalbėti su šunų akių gydytoju – veterinarijos gydytoju oftalmologu, nes negydomas akių sudirginimas gali sukelti ilgalaikę žalą. 

Alergijos

Atėjus pavasario ir vasaros mėnesiams, alergiški žmonės pradės jausti pažįstamą čiaudulį, akių niežėjimą ir slogą. Ir nors alergija gali pasireikšti bet kuriuo metų laiku, jūsų keturkojis šeimos narys taip pat gali būti labiau linkęs sualergizuoti, priklausomai nuo sezono.

Šiuolaikinėje veterinarijoje jau žinoma, kad šienligė paveikia šunis ir jų organizmas pradeda imuninį atsaką į kažką, ką jis neteisingai nustatė kaip kenksmingą, pavyzdžiui, ore esančios žiedadulkės. Norėdami palengvinti erzinančius šunų alergijos simptomus, pvz., paraudusias šuns akis, pasitarkite su veterinarijos gydytoju apie geriausią jūsų augintinio alergijos valdymo planą.

Aplinkos dirgikliai

Tiek mūsų namuose, tiek išorėje yra daug galimų dirgiklių, dėl kurių parausti šuns akys. Kvepalai, valymo priemonės, purškalai, dūmai ir net dulkės gali būti kaltininkai, jei jų pateks į jūsų augintinio akis. Taigi, jei pastebėjote, kad jūsų šuo kenčia nuo paraudusių akių, verta pagalvoti, su kokiais galimais dirgikliais jūsų keturkojis “susitiko” kasdieniuose nuotykiuose. 

paraudusi šuns akis

Konjunktyvitas

Konjunktyvitas – tai akių junginės uždegimas.Konjunktyvitą šunims gali sukelti įvairaus tipo virusinės infekcijos, bakterijos, grybeliai, alergenai bei cheminiai reagentai. Nors pats konjunktyvitas šuns sveikatai nėra pavojingas, šis uždegimas gali peraugti į daug rimtesnes problemas susijusias su akimis bei rega.

Ši būklė atsiranda, kai vokų vidų dengianti membrana, vadinama jungine, užsidega ir gali turėti daug pagrindinių priežasčių – nuo infekcinės ligos iki alergijos ar sužalojimo. Atsižvelgiant į tai, kas sukėlė jūsų šuns konjunktyvitą, yra daug gydymo būdų, kurie padės palengvinti simptomus. Pirmasis konjunktyvito požymis – paraudusios šuns akys. Priklausomai nuo sukėlėjo, konjunktyvitas šunims gali būti vienos arba abiejų akių.

Akių sužalojimai

Akies trauma yra dar vienas galimas paaiškinimas, kodėl viena jūsų šuns akis staiga paraudo ir ištinsto. Jei  Jūs auginate ypač siautulingą šuniuką, žinote, kaip lengva žaisdant ir vejantis susižeisti. Jei pastebėjote, kad žaidimo metu Jūsų augintinis primerkė akį ar arti akies, akyje yra ryškiai matomi sužeidimai – nedelsdami kreipkitės pagalbos į veterinarą, yapč jei pamatysite kraujo.

Jei patirtas smūgis į akį buvo ypač stiprus, gali būti pažeista ragena (akies paviršius), todėl pačioje akyje gali atsirasti skausmingų opų. Savo ruožtu tai gali virsti randu, kuris užtemdo regėjimą ir gali sukelti daugybę kitų regėjimo problemų, todėl svarbu ankstyva profesionali šunų akių gydytojo- oftalmologo pagalba.

Uveitas

Uveitas – tai akies kraujagyslinio dangalo struktūrų uždegimas. Tai apima rainelę ir kai kuriuos kitus vidurinius akies sluoksnius. Uveitas – tai labai skausminga akių liga, todėl galite pastebėti, kad ne tik paraudo šuns akis, bet jūsų augintinis vengia ryškios šviesos arba laiko užmerktą pažeistą akį.

šuniui uveitas, laiko užmerktas akis

Ragenos opos

Plėvelė, sudaranti akies priekį, vadinama ragena ir kartais ji subraižoma, ypač jei turite šunį, kuris mėgsta prasilėkti aukštoje žolėje, pauostinėti krūmus arba žaisdamas linkęs atsitrenkti į įvairius daiktus. Ragenos pažeidimus labai svarbu laiku pastebėti ir gydyti, nes subraižyta ragena yra tarsi “kvietimas” bakterijoms prasiskverbti ir dar labiau ją pažeisti.

Ragenos pažeidimai sukeldamia šunų akių paraudimą ir daug diskomforto mūsų brangiems keturkojams šeimos nariams. 

Glaukoma

Ar paraudusios šuns akys gali slėpti daug sudėtingesnę būklę, tokią kaip glaukoma? Nors tai dažniau diagnozuojama vyresnio amžiaus šunims, bet kuris šuo gali būti paveiktas. “Debesuotos” akys, paraudimas ir išskyros iš akių yra vieni iš dažniausiai pasitaikančių simptomų, į kuriuos savininkai turėtų atkreipti dėmesį.

Glaukomai būdingas skysčių susikaupimas priekinėje akies dalyje, dėl kurio padidėja regos nervo spaudimas ir atsiranda regėjimo problemų. Dėl to labai svarbu dėl pakitusio šuns žvilgsnio ar paraudusių akių nedelsiant pasikalbėti su šunų akių gydytoju – oftalmologu, kai tik pastebite šiuos simptomus. 

Sausos akys

Kartais šuns akys negamina pakankamai drėgmės, kad paviršius būtų tinkamai suteptas. Išdžiūvus ašarų liaukoms, išsausėja ir ragena. Sumažėjus akių drėkinimui paraudusios šuns akys tarsi užsidegs. Sausų akių klinikine išraiška gali būti paraudusios šuns akys.

šuns akys išsausėjo

Vyšninė akis – “cherry eye”

Vyšnių akis yra būklė, pažeidžianti šunų trečiojo voko liauką. Ši liga taip vadinama, nes akies trečiojo voko liaukai iškritus (iššokus iš įprastos padėties) ji gali pasirodyti raudona bei patinusi. 

Tokio tipo sutrikimui labiau linkusios veislės, kurių apatiniai vokai yra atvipę, pakritę. Deja, iš vietos iššokęs trečiasis vokas bei jo liaukos turi būti tvarkomos chirurgiškai veterinarijos gydytojo – oftalmologo.

Svetimkūnis akyje

Paraudusios šuns akys gali signalizuoti pašalinį objektą akyje, įkritusį iš aplinkos. Tai gali būti gana įprasta nuotykių ištroškusiems šunims. Jei jūsų šuo mėgsta vaikščioti po krūmus ir aukštą žolę, jiems į akis gali patekti kažkas, dėl kurio gali atsirasti paraudimas ir patinimas.

Pašaliniai objektai, kurie patenka į jūsų šuns akis, gali būti tokie maži kaip žolės sėkla ir tokie dideli kaip šakos dalis. Nors rizikos sumažinti iki nulio neįmanoma, stenkitės vengti ilgos žolės ir po pasivaikščiojimo būtinai greitai patikrinkite savo augintinį nuo galvos iki kojų, kad anksti pastebėtumėte visas problemas.

Kur kreiptis jeigu šuo turi akių problemų?

Begemoto veterinarijos klinikoje dirbantys specialistai ir inovatyvi bei moderni įranga leidžia kaip įmanoma greičiau nustatyti paraudusių akių priežastis, o nustačius tikslią diagnozę veterinarijos gydytojas – oftalmologas gali paskirti tinkamiausią gydymo metodą.

Veterinarinės medicinos centras „Begemotas“ – vieta, kurioje ne tik puoselėjama kiekvieno keturkojo paciento sveikata, bet ir nuoširdžiai rūpinamasi jo bei jį atlydėjusio šeimininko emocine būkle. Vilniaus miesto centrinėje dalyje, Paupyje įsikūrusi vetklinika siūlo platų paslaugų spektrą, o klinikoje dirbantiems specialistams veterinarija – pašaukimas. Jeigu įtariate, kad jūsų augintinis negaluoja – susisiekite su mumis jau šiandien.

laimingas šuo veterinarijos klinikoje