Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Kačių odos ligos ir jų simptomai. Kada reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją?

Dažniausiai pasitaikančios kačių odos ligos ir jų simptomai. Kačių odos ligos gali kilti dėl įvairių priežasčių ir gali būti susijusios su infekcijomis, alergijomis ar  rimtesnėmis endokrininėmis ligomis, inkstų sveikatos problemomis. Odos ligos katėms dažnai sukelia ne tik diskomfortą, bet ir kitų nepatogumų mūsų mažiems keturkojams šeimos draugams. 

Norint užtikrinti jūsų katės gerovę atsakingas šeimininkas turi žinoti, kokios yra dažniausios kačių odos ligos, kaip jos pasireiškia ir kada reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Kačių odos ligų požymiai

  • Nepaaiškinamas odos paraudimas ar niežėjimas. Jei pastebite, kad jūsų katė nepaliauja kasytis į aplinkos daiktus, ar su savo letenomis, ar jos oda tampa paraudona, tai gali būti ženklas, kad ji turi odos problemų.
  • Odos pakitimai. Jei pastebėjote ant katės odos ar kailio pleiskanojimą, lupimąsi, pūlius ar bėrimus.
  • Nesezoninis, neįprastai gausus plaukų slinkimas – kačių šerimasis. Jei pastebite, kad jūsų katė šeriasi ir jai plaukai krenta labiau nei įprasta arba jos kailis tampa retesnis, tai gali rodyti sveikatos problemas.
prižiūrima katės oda, kailis

Dažniausios kačių odos ligos

Dermatitas

Tai yra viena dažniausia kačių odos liga, kuri gali būti sukelta alergijos, infekcijos ar dėl netinkamos mitybos. Dermatitas pasireiškia odos paraudimu, niežėjimu, pleiskanojimu ar odos žaizdomis, kailio netekimu.

Grybelinės infekcijos

Kačių odos grybelis – tai infekcija, kuri dažnai pasireiškia kačių odai būdingais apvaliais nuplikusiais odos lopinėliais, pleiskanojimu ir sukelia niežulį, odos pakitimus – paraudimą, bėrimą, žaizdeles. 

Kačių odos grybelis gali būti perduodamas nuo vienos katės kitai, šunims, šeimininkams, todėl tokio tipo infekciją labai svarbu laiku pastebėti ir gydyti.

Kaip atpažinti kačių odos grybeli?

  • Pastebėsite, kad jūsų katės oda tampa pleiskanota, gali atsirasti apvalūs arba neaiškios formos bėrimai.
  • Jūsų katei gali pasireikšti nuolatinis niežulys ar trinimasisį aplinkos daiktus. Taip ji elgasi siekdama palengvinti niežulio sukeltą diskomfortą.
  • Kačių odos grybelis gali sukelti plaukų slinkimą ar išplikimus.
  • Grybelinė infekcija gali sukelti odos paraudimą ir patinimą, ypač aplink grybelio paveiktas vietas.

Jei įtariate, kad jūsų katė gali sirgti odos grybeliu, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos kliniką, nes tik gydytojas galės tiksliai diagnozuoti ir paskirti tinkamą gydymą.

Taip pat tik veterinarijos gydytojas – dermatologas gali skirti vaistus, kuriuos reikės sušerti arba tepti ant odos, kailio bei šampūnus, skirtus tiesioginiam antgrybeliniam poveikiui.

kačių odos grybelis

Kačių odos ir kailio parazitai

Blusos, erkės ir kitokie kačių odos ir kailio parazitai gali sukelti įvairias odos ligas bei problemas katėms. Blusos gali sukelti niežėjimą ir odos paraudimą. 

Kasantis niežtinčią odą katė su nagais gali pažeisti odą ir gali formuotis antrinis blusų sukeltas odos uždegimas – dermatitas. Taip pat svarbu paminėti, kad blusos yra virškinamojo trakto parazitų pernešėjos, tad naikinant blusas labai svarbu katėms suduoti ir vaistus nuo skrandžio bei žarnyno kirmėlių. 

Erkės katėms gali pernešti infekcines ligas, kurios pažeidžia daugelį vidaus organų (inkstus, kepenis ir pan.).

Kačių odos folikulitas

Tai yra plaukų folikulų uždegimas, kuris dažnai pasireiškia kaip odos spuogai ar pūliniai. Ši būklė gali būti skausminga ir sukelti didelį diskomfortą katėms.

katė

Kodėl katė šeriasi?

Jūsų katė gali mesti kailį dėl įvairių priežasčių, įskaitant netinkamą mitybą, stresą, alergijas ar parazitus. Taip pat tai gali būti sezoniškas reiškinys, kai katė atsikrato žieminių ar vasarinių plaukų. Svarbu įsitikinti, kad jūsų katė ėda pilnavertį pašarą pagal savo gyvenimo poreikius, geria pakankamai vandens ir yra aktyvi. 

Rementis naujausiomis pasaulinėmis veterinarinėmis tendencijomis kačių sveikatą reikia tikrinti kartą metuose, kad būtų išvengta rimtesnių sveikatos ir odos problemų.

Ką daryti jei katė šeriasi?

Norint padėti katei mažiau šertis ir kailiui išlikti sveikam bei spindinčiam, reikia atkreipti dėmesį į kelis veiksnius:

  • Teisinga mityba. Užtikrinkite, kad jūsų katė gauna subalansuotą mitybą, kuri tinka jos amžiui, dydžiui ir sveikatai. Aukštos kokybės maistas, kuris tenkina jos mitybos poreikius, prisideda prie sveikos odos ir kailio. Valykite katės tualeto dėžę, laikykite jos miegojimo vietą švarią, kad būtų sumažintas bakterijų ir alergenų kiekis, kurie gali paveikti kailį.
  • Reguliari higiena. Kasdieninis arba bent jau reguliarius katės kailio šukavimas padeda pašalinti nereikiamus plaukus, kurie laiku neiškrito ir gali sukelti odos problemas – kačių odos folikulitą.
  • Streso mažinimas. Stresas gali turėti įtakos katės kailiui, odai ir bendrai sveikatai. Stresą patiriančios katės imuninė sistema – silpsta. Užtikrinkite, kad jūsų katė turi saugią ir ramią aplinką, kurioje ji gali jaustis saugiai ir patogiai.

Jei pastebite, kad Jūsų katė šeriasi intensyviai ne pagal sezoną, ar kailio bei odos problemų simptomus, pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Tik veterinarijos gydytojas – dermatologas gali patarti dėl tinkamos priežiūros ir, jei reikia, nurodyti specialųjį gydymą.

katė šeriasi

Kada kreiptis į veterinarijos gydytoją dėl kačių odos problemų?

Pastebėjus kačių odos simptomus ar pokyčius svarbiausia yra kuo greičiau kreiptis į veterinarijos gydytoją, kad būtų užtikrinta, jog infekcija bus diagnozuota ir gydoma tinkamai, taip užkertant kelią plitimui ir palengvinant katės diskomfortą.

Nelaiku gydant kačių odos ligas, gali atsirasti rimtesnių sveikatos problemų. Nepaisant to, kai kurios ligos gali progresuoti ir sukelti ilgalaikes ar netgi negrįžtames sveikatos pasekmės jūsų katės sveikatai. Be to, niežulys ir diskomfortas, kuriuos sukelia daugelis odos ligų, gali sukelti didelį stresą jūsų katei, kas yra gan didelis sveikatos trikdis. 

Neatidėliokite vizito pas gydytoją, kad būtų išvengta rimtesnių problemų ir laiku užtikrinta jūsų augintinio gerovė.

Begemoto veterinarijos klinikoje teikiamos visos paslaugos susijusios su kačių oda. Veterinarijos gydytoja – dermatologė užtikrina kačių odos ligų bei kitų problemų tinkamą diagnostiką, gydymą bei profilaktik.