Kačių šlapimo takų ligos gali būti rimta ir nerimą kelianti problema kačių savininkams. Vienas dažnas šios būklės simptomas yra katės ar katino šlapinimasis krauju. Tai gali būti įvairių pagrindinių problemų požymis, įskaitant šlapimo takų infekcijas, šlapimo pūslės akmenis ar net rimtesnes sąlygas, tokias kaip inkstų ligos ar onkologiniai sutrikimai.
Tik suprasdami pagrindines priežastis kodėl katinas ar katė šlapinasi krauju ar su kraujo priemaiša galėsite tinkamai pasirūpinti pūkuotu draugu.
Turinio rodyklė
Katė šlapinasi krauju ar su kraujo priemaišomis. Kokios gali būti priežastys?
Kai katė šlapinasi su krauju, tai yra ženklas, kad kažkas ne taip yra su jos šlapimo takais. Tai gali būti šlapimo pūslės ar šlaplės uždegimo ar sudirginimo, dėl kurio gali prasidėti kraujavimas, rezultatas. Infekcijos, akmenys ar navikai taip pat gali sukelti katino šlapinimasi krauju. Svarbu stebėti katės šlapimo spalvos ar konsistencijos pokyčius, nes tai gali rodyti galimas sveikatos problemas.
Veterinarijos gydytojai be gyvūno apžiūros gali išvardinti net kelias priežastis kodėl katė šlapinasi krauju ar su kraujo priemaiša. Dažniausiai medicinoje sutinkamos šios:
1. Šlapimo takų infekcijos (ŠTI): ŠKI yra dažna kraujo atsiradimo kačių šlapime priežastis. Bakterijos gali patekti į šlapimo takus ir sukelti uždegimą bei infekciją, todėl katė šlapinasi krauju.
2. Šlapimo pūslės akmenys: kai kuriais atvejais katėms gali atsirasti šlapimo pūslės akmenų ar kristalų, kurie gali sudirginti šlapimo pūslės gleivinę ir sukelti kraujavimą, ko pasekoje katinas šlapinasi krauju – rausvai ar raudonai. Taip pat dėl kristalų gali atsirasti ir kiti simptomai: katės laižo pilvą, katės dažnai šlapinasi po nedaug.
3. Kačių apatinių šlapimo takų liga. Tai yra dažna kačių būklė, dėl kurios katė gali šlapintis su krauju. Ši būklė dažnai siejama su stresu, mityba, peršalimu ir kitais veiksniais.
4. Inkstų ligos. Inkstų liga taip pat gali sukelti katino šlapinimąsi krauju – rausvai ar raudonai. Kadangi inkstams sunku tinkamai funkcionuoti, jie gali nesugebėti efektyviai filtruoti ir atlikti savo funkcijų, todėl šlapime gali atsirasti kraujo bei jo priemaišų. Katės dažnas šlapinimasis didesniais kiekiais taip pat gali būti dėl inkstų ligų.
5. Trauma. Dėl šlapimo takų sužalojimų, pavyzdžiui, kritimo ar nelaimingo atsitikimo, katės gali šlapintis su krauju ar kraujo priemaiša. Taip pat dėl traumų gali pilnai sutrikti šlapinimasis, dėl to visada būtina kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris laiku diagnozavęs gydymą gali skirti tinkamiausią gydymo būdą.
Jeigu katinas šlapinasi krauju, tai kaip galime jam padėti?
Katino šlapinimasi krauju gydyti būtina. Tai tiksliausiai gali padaryti tik veterinarijos gydytojas apžiūrėjęs gyvūną, atlikęs kraujo bei šlapimo tyrimus. Taip pat esant skirtingiems sutrikimams gali papildomai prireikti pilvo srities rentgenogramos bei echoskopijos.
Jei pastebėjote, kad Jūsų katė šlapinasi krauju ar su kraujo priemaiša, katinas šlapinasi dažnai, svarbu kuo skubiau kreiptis į veterinarą, kad būtų atlikta tinkama diagnostika ir kuo skubiau paskirtas gydymo planas, nes sergant šlapimo takų ligomis kartais kiekviena minutė katinams būna itin svarbi.
Jei katė pradėjo šlapintis krauju, svarbu kuo greičiau pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Norint nustatyti pagrindinę kraujo priežastį, gali prireikti išsamaus tyrimo ir diagnostinių tyrimų. Priklausomai nuo diagnozės, gydymo galimybės gali skirtis nuo antibiotikų nuo infekcijų iki chirurginio šlapimo pūslės akmenų pašalinimo.
Koks yra katino ar katės šlapinimosi krauju gydymas?
Dažniausiai veterinarijos gydytojai atlikę tam reikiamus tyrimus skiria net kelių žingsnių gydymo planą, kurį gali sudaryti:
1. Antibiotikai ir priešuždegiminiai vaistai: jei priežastis yra bakterinė infekcija, jūsų veterinarijos gydytojas gali skirti antibiotikų, kad padėtų panaikinti infekcijos sukėlėją. Jeigu jūsų katė šlapinasi krauju ar su kraujo priemaiša dėl virusinės infekcijos jūsų veterinarijos gydytojas gali skirti priešuždegiminių vaistų, kurie malšintų uždegimą. Jei katinas ilgą laiką šlapinasi krauju gali reikėti ir abiejų vaistų tipų norint pilnai išgydyti gyvūną.
2. Dietos pokyčiai: kai kuriais atvejais mitybos pokyčiai gali padėti išvengti šlapimo pūslės akmenų, kristalų formavimosi ir kitų būklių, dėl kurių katės gali šlapintis kraujo.
3. Skysčių terapija: jei jūsų katė bus apsinuodijusi dėl sutrikusio šlapimo pasišalinimo ją gali tekti lašinti papildomus skysčius.
4. Streso valdymas: jei pastebėjote, kad jūsų katinas dažnai šlapinasi, tai gali būti dėl stresas. Liūdniausia, tai kad stresas turi labai didelę įtaką imunitetui, tad kiekvienas stresą keliantis veiksnys gali silpninti katės atsaką į bet kokią infekciją. Tokiu atveju, norint mažinti antrinės infekcijos galimybę dėl pirminės šlapimo takų infekcijos, jūsų veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti strategijas, padedančias sumažinti stresą jūsų katės aplinkoje.
5. Chirurgija: kai kuriais atvejais gali prireikti operacijos, kad būtų pašalinti šlapimo pūslės akmenys ar kitos kliūtys, sukeliančios šlapinimasi krauju.
Svarbu reguliariai stebėti katės šlapimą ir dėl bet kokių pakitimų ir kreiptis į veterinarijos gydytoją. YPAČ jei pasteboje katino dažną šlapinimąsi ar katės šlapinimasi krauju. Laiku pasikreipus pagalbos, tinkamai gydant ir prižiūrint, dauguma kačių, kurios šlapinasi krauju, gali pasveikti ir džiaugtis laimingu ir kokybišku gyvenimu bei džiuginti savo šeimininką.
Kaip apsisaugoti nuo katės šlapinimosi krauju ar su kraujo priemaišomis?
Begemoto veterinarijos klinikos Vilniuje veterinarijos gydytojai primena, kad be medicininio gydymo, jeigu jūsų katė neturi jokių sveikatos sutrikimų, yra ir veiksmų, kurių galite imtis namuose, kad palaikytumėte sveiką savo katės šlapimo takų sistemą:
- Pastovus ir neribotas gėlo vandens tiekimas, judėjimas bei subalansuota katės mityba gali padėti išvengti šlapimo problemų.
- Be to, švarios kraiko dėžutės palaikymas gali padėti pagerinti šlapimo sistemos būklę ir išvengti bakterinės kilmės infekcijų.
Kodėl katinas dažnai šlapinasi ir ką daryti?
Yra keletas priežasčių, kodėl Jūsų katė dažnai šlapinasi. Dvi iš dažniausių priežasčių yra šlapimo takų infekcija bei šlapimo takų akmenys, kuri katei gali sukelti skausmą ir diskomfortą, paskatindama dažnai šlapintis, kad būtų sumažintas diskomfortas.
Kitos galimos priežastys, dėl kurių katinas dažnai šlapinasi yra rimtesnės ligos:
- Tokios kaip kačių diabetas.
- Kačių inkstų nepakankamumas.
- Kačių idiopatinis cistitas – būklė, sukelianti šlapimo pūslės uždegimą.
Jei pastebėjote, kad jūsų katė dažnai šlapinasi ar tai daro kitaip nei įprastai, svarbu nuvežti ją laiku pas veterinarą, kad jis atliktų išsamų tyrimą. Veterinaras galės nustatyti pagrindinę katės dažno šlapinimosi priežastį ir tinkamą gydymą vaistais, kurie palengvintų simptomus ir pagerintų jūsų katės gyvenimo kokybę.
Be viso ko, kad išvengti katės dažno šlapinimosi labai svarbu namuose įsitikinti, kad jūsų katė visada turi prieigą prie šviežio, švaraus vandens bei ėda subalansuotą pašarą, kuris gali padėti palaikyti jūsų sveiką katės šlapimo sistemą.
Taip pat jeigu katino dažnas šlapinimasis yra susijęs su stresu, pasikeitusiomis gyvenimo aplinkybėmis, sukūrę katei patogią ir be streso aplinką, galite sumažinti katino norą dažnai šlapintis.Jeigu jūsų katė mėgsta žaisti ir mankštintis suteikite jai daugiau dėmesio, psichinės ir fizinės stimuliacijos, taip pat galite sumažinti streso lygį ir pagerinti bendrą savijautą.
Kur kreiptis pagalbos?
Veterinarijos klinikoje Begemotas Jūsų augintiniui bus suteikta visokeriopa pagalba, atlikti visi reikiami tyrimai ir paskirtas tikslingas gydymas. Begemote dirbantys specialistai ne tik suteiks Jums, kaip šeimininkams, visą reikiamą informaciją apie ligą, reikiamus tyrimus, gydymo eigą bei priežiūra namuose, bet ir emociškai jus palaikys bei sutaupys laiko atliekant visus tyrimus ir gydymą po vienu stogu.
Pastebėjus katino šlapinimąsi kraujo nieko nedelskite ir registruokitės jau dabar +37067795077